TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kastamonu/Taşköprü'de 94 m² müştemilatlı arsa icradan satılıktır (hisseli satış)

TAŞKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047345
Şehir : Kastamonu / Taşköprü
Semt-Mahalle : ÜSTATLAR MAH. / TAŞKÖPRÜ
: 94
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TAŞKÖPRÜ POSTASI 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/225 Talimat
Muhammen Bedeli
:
21,250 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
TAŞKÖPRÜ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAŞKÖPRÜ
İCRA DAİRESİ
2019/225 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, Taşköprü İlçesi,Üstatlar Mah. Ömerce yolu Mevkii, 79 Ada, 56 Parselde kayıtılı arsa vasıflı taşınmazın borçluya ait 1/4 hissesi. Taşınmaz konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bir bölgede olup otopark sorunu yoktur. Belediye hizmetleri ve teknik alt yapı hizmetlerinde yararlanabilir durumdadır. Taşınmaz atık parsel olup bitişiğinde bulunan parselle tevhit edilerek tam parsele tamamlanması durumuda yapılaşma izni vardır. Üzerinde kadastro paftasına işlenmemiş ruhsatsız garaj(ahşap iskeletli olup 18 m² alanlı,yanları açık,üzeri branda kaplama müşemilat özelliklidir) ve depo(yığma iskeletli bina tekniğinde 1 katlı 15 m² alanlı,dışı sıvasız ve boyasız ahşap iskeletli çatısının üzeri kiremit kaplama,ahşap pencere ve kapılı müşemilat özelliklidir) yapıları vardır.
Adresi : Üstatlar Mah.Çınar Sok 79 ada 56 parsel
Yüzölçümü : 94,16 m²
Borçlunun hissesi : 1/4
İmar Durumu : Belediye İmar Planında Hmax 12,50m kot izinli bitişik nizam 4 katlı B-4 Konut yapılaşma izni bulunmaktadır. Taşınmaz atık parsel olup bitişiğinde bulunan parselle tevhit edilmesi durumda ve tam parsele tamamlanması durumunda yapılaşma izni vardır.
Kıymeti : 21.250,00 TL(Borçlunun hissesine düşen miktar)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TAŞKÖPRÜ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış Şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- Taşınmazı satın alanlar,ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedeli derhal veya verilen süre içinde ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (* ilgili tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/225 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
8-Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılmaması halinde iş bu ilanın ve gazete ilanı tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.05/09/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR