İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/İnebolu'da 471 m² arsa mahkemeden satılıktır Düzeltme İlanına Git

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180904
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / BOZKURT
: 471
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
235,880 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 13:40
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 13:40
Satış Yeri
:
İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi Merkez Mahallesi 256 ada 2 parsel sayılı tapuda arsa olarak kayıtlı 471,76 m2 taşınmaz. A-Zirai Yönden Değerlendirme: Taşınmaz, su geçirgenliği iyi karakterde killi - tınlı az taşlı toprak yapısındadır. Zirai açıdan bitki gelişimi için uygun toprak derinliğine ve fiziksel özelliklere sahip olup; yaklaşık % 2-4 arasında değişen eğime ve 55 m rakıma sahiptir. Mevsimsel yağışlar ve şehir şebeke suyu ile sulanabilir nitelikteki aslen tarım arazisi olmasına rağmen Bozkurt İlçesinin yoğun yerleşim alanında kalarak arsa vasfı özellikleri kazanmış olan taşınmaz bahçe olarak kullanılmaktadır. B-İnşaat Yönünden Değerlendirme: Taşınmaz Bozkurt Belediyesi tarafından hazırlatılan 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde konut alanı olarak ayrılan yerlerdendir. Yapılaşma şartları ayrık nizam ve dört kat konut alanıdır. Taban alanı katsayısı 0,50; emsal 2,00?dır. İmar parselidir, inşaata elverişlidir. Taşınmaz Bozkurt İlçesi, Merkez Mahallesi sınırları içerisinde kain olup merkezi konumdadır. Kamu kurum kuruluşları ile idari, sosyal, dini ve kültürel merkezlere yaklaşık 650 metre mesafededir. Arsa vasıflı taşınmazın; konumu, boyutları, imar durumu, günün ekonomik şartları, emsal satışlar ve daire karşılığı müteahhitlik hizmetleri göz önüne alındığında m2 bedeli 850,00 TL olarak bilirkişi tarafından tespit edilmiştir.
Adresi : Kastamonu İl, Bozkurt İlçesi Merkez Mahallesi 256 ada 2 parsel
Yüzölçümü : 471,76 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Var Ayrık Nizam 4 kat konut alanı
Kıymeti : 235.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :-
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
Satış Yeri : İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR