İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/İnebolu'da 381 m² arsa icradan satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078028
Şehir : Kastamonu / İnebolu
Semt-Mahalle : CÜNÜRYE MAH. / İNEBOLU
: 381
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ İNEBOLU 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
68,553 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 13:30
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, İnebolu İlçesi, Cünürye Mahallesi, Kızılağaç Mevki, 135 ada 2 parsel sayılı tapuda bahçe olarak kayıtlı 381,00 m2 taşınmaz. Taşınmaz tapu kütüğünde 381,00m2 olarak tescil edilmiş olsa da taşınmazın bulunduğu bölgede Kadastro Güncelleme Çalışmaları yapılmakta olduğu ve bu çalışmalar kapsamında taşınmazın yüz ölçümünün 380,85m2 olarak hesaplandığı belirtilmiştir. İmar adasında yapılaşma koşulları ayrık nizam ve dört kattır. Ön bahçe mesafesi 5; arka bahçe mesafesi 3m dir. Taban alanı katsayısı 0,50; katlar alanı katsayısı 1,60 dır. Arsa boyutları nedeniyle müstakil inşaata elverişli değildir. Adada yapılaşma olması için, ya söz konusu taşınmazın imar durum belgesinde taralı olarak gösterilen alanlarının yola terk edilmesi ve taşınmazın komşu parsellerle birleştirilmesi; ya da ilgili belediyesince 3194 Sayılı İmar Kanunu?nun 18. Maddesi uyarınca imar uygulaması yapılması gerekmektedir. Arsa, ilçenin merkezine yaklaşık 2km mesafededir. Belediye teknik altyapı hizmetlerden faydalanmaktadır. Çevresinde yeni yapılaşmalar bulunmaktadır. Denize 200-300m mesafededir. Bu hususlar dikkate alındığında arsa birim değeri 180,00 TL/m² olarak takdir edilmiştir. taşınmaz üzerinde killi karakterde, ağır bünyeli, su geçirgenliği düşük toprak yapısına ve % 4-8 arasında değişen güney-kuzey yöneyli arazi eğimine rastlanılmıştır. Sulama bina,tesis ve tarımsal sanat yapılarına rastlanılmamıştır. Parselin büyük bir bölümünün Cünürye Mahallesi yol alanında kaldığı kalan kısmında da sebze tarımı yapıldığı görülmektedir.
Adresi : Kastamonu İl, İnebolu İlçesi, Cünürye Mahallesi, Kızılağaç Mevki, 135 ada 2 parsel
Yüzölçümü : 381 m2 ( Taşınmaz tapu kütüğünde 381,00m2 olarak tescil edilmiş olsa da taşınmazın bulunduğu bölgede Kadastro Güncelleme Çalışmaları yapılmakta olduğu ve bu çalışmalar kapsamında taşınmazın yüzölçümünün 380,85m2 olarak hesaplandığı belirtilmiştir)
Arsa Payı : -
İmar Durumu : . İmar adasında yapılaşma koşulları ayrık nizam ve dört kattır.
Kıymeti : 68.553,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR