CİDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Cide'de arsa icradan satılıktır

CİDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979848
Şehir : Kastamonu / Cide
Semt-Mahalle : MEMİŞ MAH. / CİDE
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM37 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473,354 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Cide İcra Müdürlüğü odası Cide Kastamonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.CİDE İCRA DAİRESİ
2018/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Kastamonu,Cide, Memiş mahallesi 107 Ada, 22 Parsel nolu arsa vasfında Taşınmaz 649,07 M2 yüzölçümünde olup içinde 22 adet 20 yaşında Fındık ağacı, 5,8,20 yaşlarında birer kiraz ağacı, 15 yaşında 2 adet elma ağacı, 10 yaşında 1 armut ağacı ve 20 yaşında bir dut ağacı bulunmakta olup ayrıca taşınmaz içerisinde 383,60 M2 yüzölçümünde 3 katlı ev bulunmaktadır. Evin dış cephesi boyalı olup bina şaklaşık 28 yaşında ve %25 yıpranmıştır. Binada katlar arası geçiş bina içi daireden bağımsız merdiven ile sağlanmaktadır. binanın giriş kapısı demir doğğrama merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmaz boru olup bina içi duvarları boyalıdır. Binada elektrik, kanalizasyon ve su tesisatları yapılı vaziyettedir. Ayrıca tapu bilgilerinde yapıya ait cins tahsisi yapılmadığı görülmektedir. Taşınmazın zemin katı brüt 128 M2 alanlı olup 3 oda, salon mutfak banyo antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. dairenin pencereleri ahşap doğrama, ıslak alanları seramik kaplı, mutfak ve antre zemini seramik kaplı, diğer odaların zemini tahta kaplı, mutfak dolapları ahşap, mutfak tezgahı mermerit olup daire giriş kapısının ahsap kapıdır. 1. kat brüt 128 m2 alanlı olup 3 oda, salon mutfak banyo antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. dairenin pencereleri ahşap doğrama, zeminleri şap kaplı ve duvarları sıvalıdır.1. kat na tamam olup %85 inşaat bitmişlik seviyesindedir. 2. kat brüt 128 m2 alanlı olup 3 oda, salon mutfak banyo antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. dairenin pencereleri ahşap doğrama, zeminleri şap kaplı ve duvarları sıvalıdır.2. kat natamam olup %85 inşaat bitmişlik seviyesindedir. Dairelerde ısınma soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Kastamonu,Cide, Memiş Mahallesi 107 Ada 22 ParselCide / KASTAMONU
Yüzölçümü : 649,07 m2
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında ayrık nizam -5 kat konut alanı olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 473.354,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Cide İcra Müdürlüğü odası Cide Kastamonu - null null / null

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR