İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Bozkurt'ta 171 m² arsa mahkemeden satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132070
Şehir : Kastamonu / Bozkurt
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / BOZKURT
: 171
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
122,306 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:40
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri :Kastamonu İl, Bozkurt İlçe, Merkez Mahallesi, 256 ada 2 parsel sayılı tapuda tarla olarak kayıtlı 171,13 m2 taşınmaz.Zirai Yönden Değerlendirme: Tapu kaydında tarla vasfı ile kayıtlıdır. taşınmaz, su geçirgenliği iyi karakterde kumlu-tınlı az taşlı toprak yapısındadır. Zirai açıdan bitki gelişimi için uygun toprak derinliğine ve fiziksel özelliklere sahip olup; yaklaşık % 0-5 arasında değişen eğime ve 42 m rakıma sahiptir. Mevsimsel yağışlar ve şehir şebeke suyu ile sulanabilir nitelikteki aslen tarım arazisi olmasına rağmen Bozkurt İlçesinin yoğun yerleşim alanında kalarak arsa vasfı özellikleri kazanmıştır. İnşaat Yönünden Değerlendirme ise;Taşınmaz Bozkurt Belediyesi tarafından hazırlatılan 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde ticaret+konut alanı olarak ayrılan yerlerdendir. Yapılaşma şartları bitişik nizam ve beş kat konut alanıdır. Taşınmaz Bozkurt İlçesi, Merkez Mahallesi sınırları içerisinde kain olup merkezi konumdadır. Kamu kurum kuruluşları ile idari, sosyal, dini ve kültürel merkezlere yürüyüş mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde tahminen 10-15 yıllık ahşap garaj yapısı bulunmaktadır. Yapı 30,00m2 alana sahiptir.
Adresi : Kastamonu İl, Bozkurt İlçe, Merkez Mahallesi, 256 ada 2 parsel
Yüzölçümü : 171,13 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5
Kıymeti : 122.306,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR