İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/Abana'da 3534²'lik arsa icradan satılıktır

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910821
Şehir : Kastamonu / Abana
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ABANA
: 3534
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU NASRULLAH 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
799,839 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 13:20
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 13:20
Satış Yeri
:
İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İNEBOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, Abana İlçesi, Merkez Mahallesi, Kırık Yeri Mevki 364 ada 1 parsel sayılı tapuda tarla olarak kayıtlı 3.534,46 m2 taşınmaz
Satışa konu taşınmaz belediye Mücavir Alan ve İmar Plan sınırları içerisinde bulunmaktadır. İlçe Merkezine700 metremetre, denize 800 metre uzaklıktadır. Elektrik, su, yol, kanalizasyon ve beldiye hizmetlerinden faydalanmaktadır. İlgili taşınmaz Abana-Bozkurt yolu üzerinde bulunmaktadır. Zira Terman Caddesi ve Zeki Abana Sokak kesişiminde bulunmaktadır. Taşınmaz üzesinde bulunan yapı mesken amaçlı kullanılmaktadır. Zemin kat 105,00 m2 ve 1. Kat 112,00 m2 olmak üzere toplam da 217,00 m2 alana sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereler PVC doğrama, mermer denizlikli ve ısı camlı,taşınmaz üzerinde bulunan yapı 4-5 yıllıktır. Satışa konu taşınmaz her ne kadar niteliği tarla vasfında ise de; Belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde kaldığından, imardurumu mevcut olduğundan arsa olarak nitelendirilmektedir.
Adresi : Kastamonu İl, Abana İlçesi, Merkez Mahallesi, Kırık Yeri Mevki 364 ada 1 parsel s
Yüzölçümü : 2.534,46 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Ayrık nizam Zemin Kat Dahil 5 kat
Kıymeti : 799.839,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 13:20 - 13:30 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 13:20 - 13:30 arası
Satış Yeri : İNEBOLU BELEDİYESİ SİNEMA VE KONFERANS SALONU - CAMİ KEBİR MAHALLESİ CUMHURİYET CADDESİ NO:44/A İNEBOLU / KASTAMONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR