KASTAMONU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kargır bina ve arsası satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00630619
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : KUZEYKENT MAH. / KUZEYKENT
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/169 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.08.2017 10:30
İhale Yeri
:
KASTAMONU ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KASTAMONU 3. İCRA DAİRESİ
2017/169 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Kastamonu İl, Kuzeykent Mah. 1338 ada 1 parselde kayıtlı 'yirmi adet kargir bina ve arsası' vasfında kat mülkiyeti teşekküllü 15.364,00 m2 miktarlı ana taşınmaz üzerinde bulunan 100/10458 arsa paylı 17. blok 1. kat 5 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazdır. Binanın dış cephesinde mantolama, sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası kaplama yapılmış, ahşap iskeletli çatısı üzerine şıngıl kaplama yapılmış, asansörsüz binada doğalgaz yakıtlı paslanmaz boru korkuluk yapılmış, doğrama pvc pencereler mevcuttur. Bina asansörsüz olup, doğalgaz yakıtlı bireysel kalorifer sistemi vardır. Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol, duş ve 2 balkondan oluşmakta olup, net 93 m2, brüt 100 m2 kullanım alanlıdır. Antre, mutfak, banyo, wc, duş ve balkon zeminler seramik kaplı, duvarlar alçı sıvalı ve boyalı, odalarda ve salonda zeminler laminant parke kaplama, ıslak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplama olup, vitrifiye ve armatürlerin montajı yapılmış, mutfakta zemin seramik ve duvarlar alçı sıva boyalı olup, mebran kapak özel imalat mutfak dolabı ve granit mutfak tezgahlı, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap mobilya kapı, pencereler mermer denizlikli, ısıcamlı pvc doğramadır.
Adresi : Kuzeykent Mah. Kamil Demircioğlu Cad. Metehan Sk. Huzurkent Sitesi 53. Blk. No: 29 K: 1 D: 5KASTAMONU
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi 16/11/2011 tarihi onaylı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre TAKS:0,30 ve E:0,90 ve Hmax:9,50 kot izinli ayrık nizam A-3 konut yapılaşması imar izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/08/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/09/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KASTAMONU ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/169 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2017

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR