KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Karasu'da 1581 m2 arsa mahkemeden satılıktır

KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942248
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KARASU
: 1581
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
806,018 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/12 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Yenimahalle Sülükgölü Mevkii, 1314 Ada, 7 Parselde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazın tamamı. Taşınmaz halihazırda boş vaziyette, topografik olarak %0-2 eğimli, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip, killi tınlı toprak yapısında, ikili dikili ürün bulunmamakta, Taşınmaz elektrik, su, kanalizasyon gibi kamu hizmetlerinden yararlanmamakta ancak meskun mahal ve kamu hizmetlerine yakın konumdadır.Güneyinde toprak tarla yoluna 25 metre, kuzeyinde İstanbul caddesi ve meskun mahalle 130 metre, batısında sakarya nehrinde 180 metre, doğusunda Karasu-Adapazarı karayoluna 1300 metre kuzeyinde karadenize 1100 metre, kuzeydoğusunda karasu limanına 2 Km ve çarşı merkezine 4 km mesafededir.
Adresi : Yeni Mahalle, 1314 Ada, 7 Parsel, karasu/Sakarya
Yüzölçümü : 1.581,11 m2
İmar Durumu : Belediye hudutları içinde uygulama imar planında 'konut dışı Kentsel Çalışma ve Ticari Depolama, T.T. (Toptan Ticaret alanı) içinde kalmakta, E:1.20, Hmakx:12.50 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 806.018,26 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/Sakarya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR