KARAMÜRSEL SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karamürsel/Kayacık'da arsa mahkeme kararı ile satılıktır

KARAMÜRSEL SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001626
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
: 690
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 23.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
621,450 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KARAMÜRSEL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçesi, Kayacık Mah. 191 Ada, 7 Parselde kayıtlı arsa vasfındaki taşınmaz.
TaşınmazınMevcut Durumu:
Taşınmaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve KaramürselBelediyesinin İmar planı sınırları içindedir.Taşınmaz keşif tarihi itibarıyla boş bir arsadır.Üzerinde otlar ve kumlar vardır.Taşınmazı kuzeyinde sahil yolu ve İzmit körfezi, güneyinde 1 nolu parsel ve D 130 devlet karayolu vardır.Taşınmaz doğusundan ve batısından da komşu parsellere cephelidir.Bu taşınmaz düz bir konuma sahiptir.Taşınmazın zemin kotu D 130 devlet karayolunun kotundan yaklaşık olarak 5,0 m düşük olup cephe aldığı sahil yolunun kotu ile aynı seviyededir. D-130 devlet karayoluna ve denize çok yakındır.İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.Ulaşım sorunu yoktur. Ancak, taşınmazın imar parseli durumuna gelebilmesive inşaat yapılabilmesi için tevhid,ifraz ve gerekli terk işlemlerinin yapılacak olması ile terk işlemlerinde uygulanacak olan DOP uygulaması sonucu arsanın alanında olabilecek bir küçülme ihtimali taşınmazın değerine olumsuz olarak etki edecek olan faktörler olarak öne çıkabilir.
Taşınmazın İmar Durumu:
Karamürsel belediyesinin dosya içindeki 26.01.2018 tarih ve 2018/1 sayılı imar durumu belgesinde "Kocaeli İli Karamürsel İlçesi Kayacık mah.191 ada (7) nolu parsel nolu taşınmazın 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde olup,kadastro parseli durumunda olduğu,taşınmazın imar parseli durumuna gelebilmesi için tevhit,terk ve ifraz işlemlerinin yapılması gerektiği belirtilmekte olup;taşınmazın imar parseli haline gelmesi halinde imar durumu;Tercihli Alanda (T.A.) kalmaktadır.Bu alanlarda konut amaçlı yapı yapılması halinde TAKS=0,25, KAKS=1,00, Hmax=12,50 m?dir.Turizm amaçlı yapı yapılması halinde ise E=0,80 ve Hmax= 12,50 m'dir.
Yüzölçümü : 690,50 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 621.450,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ - KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR