SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Safranbolu'da 5.477 m² arsa icradan satılıktır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137755
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : YAZIKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 5477
İmar Durumu : Özel Kullanım
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 23.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/264 Esas
Muhammen Bedeli
:
463,003 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ
2017/264 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe,Yazıköyköyü 380 Ada, 1 Parselde kayıtlı Arsa vasıflı taşınmaz. Karabük-Kastamonu-Bartın yol ayrımına oldukça yakın ( 200 mt.) Safranpark AVM ye 3,7 km. Safranbolu İlçe Merkezine 3,7 km.ve Karabük İl Merkezine yaklaşık 10 km.mesafededir. Elektrik , su , alt yapı imkanlarından yararlanmaz. İmar yolları açık değildir. Harfiyat çalışmaları yapılması gerekmektedir. Etrafında öğrenci yurdu Saka evleri bulunmaktadır. Bölge genel itibarı ile 2012 yılından sonra gelişmesi beklenmiş ama değişik etkenlerden dolayı,beklenen bu gelişim sağlanamamıştır.Taşınmazın alt yapı ve harfiyat işleri çoktur. İmar durumunda Sosyal Tesis Alanı olarak planlandığı bu sebeple kısıtlı olup altyapı hizmetleri sağlanamamıştır.
Adresi : Safranbolu ilçesi Yazıköy köyü Sürbelibaşı mevkii
Yüzölçümü : 5.477,10 m²
Arsa Payı : 17/20
İmar Durumu : Safranbolu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 26/09/2017 tarih ve 4641 sayılı yazı ekinde sunulan imar durumunda,380 Ada 1 Parselin Sosyal Tesis Alanında kaldığı , Emsal 1 olmak üzere Ayrık nizam 4 kata müsadeli olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 463.003,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 7.maddesine göre belirtme ( TEİAŞ leline)
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu İcra Müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR