ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kapaklı'da 308 m2 arsa icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967902
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
: 308
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 21.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/893 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
277,200 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2014/893 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 1563 Ada, 5 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, Kapaklı İlçesi, 1563 ada ,5 parsel tapuda 308,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde değer artırıcı herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaza toplu taşıma ile ulaşmak zor olup ulaşım ancak özel araçlarla sağlanabilmektedir. Değerleme konusu parsel topoğrafik olarak hafif meyilli bir arazide, geometrik olarak dikdörtgen şeklinde bir parseldir. Parsel in etrafı çevrilmemiştir. Emre Sokakta yaklaşık olarak 14 metre cephesi mevcuttur.Hali hazırda arazinin boş olduğu ve sınır komşularının yine başka arsalardan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Kapaklı merkezine kuş uçuşu yaklaşık 1,5 km uzaklıktadır. Arsanın etrafında seyrek olarak konut amaçlı yapılar mevcuttur.
Adresi : Kapaklı Mah. 1563 Ada 5 Parsel Arsa Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 308 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama planında ikiz nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.TAKS=0.40 , E: 1.60'tır.
Kıymeti : 277.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : haciz
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/893 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR