KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu'nda 2.799 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063024
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
: 2799
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/47496 ESAS
Muhammen Bedeli
:
589,560 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/47496 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Dulkadiroğlu İlçe, - Ada, 981 Parsel, GÜNEŞEVLER Mahalle/Köy, GÖCEĞİ Mevkii,Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Güneşevler Mahallesi Göceği Mevkii 981 nolu parsel olup,Zemin Tipi Ana Taşınmaz, Ana Taşınmaz Nitelik Arsa dır. Hissesi Tam'dır. Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Güneşevler Mahallesi Göceği Mevkii 981 nolu parsel olup,Ana Taşınmaz Nitelik Arsa dır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. İmar planı dışında olup hali hazırda Arsa olduğu tespit edilmiştir. Parselin yola bakan cephesi bulunmamaktadır. Arazi yapısı oldukça eğimlidir. Taşınmazın çevresinde genellikle boş parseller ve 2 katlı bağ evleri bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 2.799,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar Planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 589.560,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Güneşevler Mahallesi Göceği Mevkii 982 nolu parsel olup,Zemin Tipi Ana Taşınmaz, Ana Taşınmaz NitelikArsa dır. Hissesi Tam'dır. Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Güneşevler Mahallesi Göceği Mevkii 982 nolu parsel olup,Ana Taşınmaz Nitelik Arsa dır. Taşınmaz üzerinde bir adet iki katlı yapı, bir adet müştemilat ve bir adet havuz bulunmaktadır. Yapı ruhsatsız olup Zemin Kat+ Normal Kattan oluşan 2 Katlı bir yapıdır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Kullanım amacı konuttur. Isınma sistemi sobalıdır. Yapı Zemin Kat Oturum Alanı 90 m2, Normal Kat Oturum Alanı 70 m2.dir. Yapıda odalar, mutfak, banyo, wc ve teras bulunmaktadır. Yer döşemesi seramik ve ahşap parkedir. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Tavan plastik boyadır. Giriş kapısı demir doğrama, iç kapılar ahşap, pencereler zemin katta p.v.c. normal katta ahşap doğramadır. Mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Yapıda imalat eksiği bulunmamaktadır. Alt yapı ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden tam olarak faydalanmamaktadır. Yapı 16-20 yıllık olup 16-20 yıllık betonarme karkas yapılarda yıpranma oranı % 20 dir.
Yüzölçümü : 5.658,25 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar Planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.315.537,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/47496 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR