KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramankazan'da 12.500 m² arsa müştemilatıyla icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036972
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : DAĞYAKA MAH. / KAZAN
: 12500
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
9,893,070 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2019/1 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Kahramankazan ilçesi, Dağyaka Mahallesinde (Ankara- Bolu yolu üzerinde Bolu'ya gidiş istikametinde) Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 432 kapı numaralı Bakım Tesisi ünitesinin bulunduğu yere rastlayan imarın 2 ada 7 parselini teşkil eden 12.500,00 m² arsa imarı; Emsal: 0,50 Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı kullanımında kaldığı Hmax=Serbest olduğu bilirkişilerce tespit edilen, Arsa Ankara-Bolu yoluna cepheli ve 73,40 m yola cephesi bulunmaktadır. Yol cephesinden 50 mt içeride bakım tesisi olarak kullanılan binanın bulunduğu kısım yol seviyesinde olup arka kısmına doğru ortalama 4-5 m. yükselen eğime sahip, Arsa ve içerisindeki tesisler kiracı Alp Özler Uluslararası Nakliyat firması tarafından kullanılmaktadır. Bakım tesisinin arsa sahibine ait olduğu, arsanın arka kısmında inşa edilmiş olan idari bina ve ön binanın 1.katı ile arka idare binası arasındaki bağlantıyı sağlayan çelik köprünün kiracı şirket tarafından inşa edildiği beyan edilmiştir.
A) Arsa sahibine ait olan Bakım Tesisi;Bina iki katlı alt katı betonarme üst katı yığma olarak inşa edilmiştir. Binanın ön cephesinin idari kısmı kompozit giydirme cephe kaplı olup diğer kısımları sıva üzeri boyalıdır. Çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sac trapez çatıdır.
Binanın zemin katı; Yıkama-yağlama kısmı iki kısımdan oluşmaktadır yola cepheli olan kısmın zemini mozaik ara duvar seramik kaplı diğer kenar duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Wc, duş ve lavabo kısmı yıkamanın arka kısmında olup lavabo, iki adet wc bölmesi ve duş kısmı vardır. Zeminler ve duvarlar seramik kaplı olup 2 adet wc taşı ayaklı lavabo ve duşta duş bataryası bulunmaktadır. Kapıları pvc doğrama, pencereleri ahşap doğramadır. Yıkama kısmının içerisinde malzeme deposu bulunmakta olup, ahşap doğrama kapı ve penceresi vardır.Yıkamanın yanında demir kapılı lastik deposu bulunmaktadır, Penceresi yoktur. Bu kısmın arkasında arka taraftan girilebilen motor yağı deposu bulunmaktadır. Ofis kısmında, girişte çay-dinlenme odası, şoför odası, garaj idare kısmı ve malzeme deposu bulunmaktadır. Bu mahallerin zemini laminant, duvar ve tavanları plastik boyalı olup kapıları Amerikan panel, pencereleri pvc doğramadır. Binanın arka köşesinde jenaratör odası bulunmaktadır. Zemin katın inşaat alanı mahallinde 473,40 m² olarak ölçülmüştür.
Binanın 1. katı; 1.kata yan cepheden çelik konstrüksiyon döner merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat yığma olarak yapılmış olup duvarların iç sıvası yapılmamıştır. Bu kat iki kısımdan oluşmakta olup arşiv olarak kullanılmaktadır. Zemini beton, duvarları sıvasız olup tavanı çelik konstrüksiyon üzeri sac trapez çatıdır. 1.katın inşaat alanı mahallinde 356,00 m² olarak ölçülmüştür. Arsa sahibin ait olan Bakım Tesisinin inşaat alanı toplam 829,40 m² olarak ölçülmüştür. Binadan bağımsız olarak binanın arka kısmında basit yığma yapı olarak yapılmış 4,40 m² alanlı hidrolik binası bulunmaktadır.
B) Kiracıya ait olan Tesisler: idari bina çelik kontrüksiyon olarak inşa edilmiş olup 893 m², Jeneratör binası 35 m², Bekçi kulübesi 15 m², çelik çatı ile kapatılan otoparkın 63 m², çelik bağlantı köprüsünün 30 m² inşaat alanlarına sahip oldukları tespit edilmiş olup kiracıya ait olmaları nedeniyle bu tesislerin değerlendirmesi yapılmamıştır.
Yukarıda özellikleri yazılı Bakım Tesisi açık artırma suretiyle ihale edilecektir.
Yüzölçümü : 12.500 m²
İmar Durumu : Emsal:0,50 Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı kullanımında kaldığı Hmax=Serbest
Kıymeti : 9.893.070,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satış bedelinin yatırılması için verilen süresi sonunda satış bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldırılacaktır. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR