KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Durhasan'da 424 m² arsa icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180802
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : DURHASAN MAH. / İZMİT
: 424
İmar Durumu : Konut

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/40467 Esas
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 14:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/40467 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İzmit Ş. Durhasan K. Çardakbayırı Mevki 898 Ada 3 Parsel sayılı 424,96 m2 Arsa vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz İzmit Beledeyesi sınırlarında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde ve konut sahasında kalmaktadır. Yapılaşma koşulları yapı nizamı ayrık nazim TAKS: 0,35 KAKS:1,05 Hmax:3 Kat Çekme mesafeleri: 5/3/4,75 metre olarak bildirilmiştir. Taşınmaz Alikahya Fatih Mah. sınırları içerisinde cem sultan cad.ne cephe vaziyette konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde yapılaşma ve nüfus orta seviyededir. Son 1-2 yıl içerisinde bulunduğu bölgede yeni konut projelerinin inşa edildiği görülmüştür. Yaklaşık 600 m batısınad yuvam akarca konutları yer olmaktadır. Ana ulaşım akslarına yakın olan taşınmaza özel araçlar ve yakınından geçen toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bulunduğu mevki şehir hastane, üniversite, belediye, çarşı merkezi gibi önemli noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Elektrik su doğalgaz telekomünikasyon gibi teknik alt yapı imkanlarından ve her türlü belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Belediye mücavir alan sınırlarında ve meskun mahalde yer almaktadır. Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgene yakın forma sahip olup topoğrafik açıdan az eğimli arazi yapısına sahiptir. Parsel genişliği bu cadde boyunca yaklaşık 14 m derinliği ise ortalama 30 mdir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ağaç vs gibi kıymetine etki edecek unsur bulunmamaktadır. Doğal bitki örtüsü ile kaplı boş arsadır. Mahalinde sınırı belli eden herhangi bir unsur (tel çit gibi) bulunmamaktadır. Taşınmaz cephe olduğu cad.ve komşu boş parseller ile çevrilidir. Taşınmazın zemin yapısı ekonomik inşaat yapımına uygun vaziyettedir. Üzerine yapı yapılması yönünde herhangi bir engel veya kısıtlayıcı faktör bulunmamaktadır. Değere etki eden olumlu etkenler : 1/1000 ölçekli imar planı dahilinde yer alması, Düzgün geometrik forma sahip olması, Merkez ilçe sınırlarında yer olması Olumsuz etkenler : İlçe merkezine uzak olması, Çevresinde kentleşmenin henüz tamamlanmamış olması, Son dönemde yeni konut inşaatına yönelik arzın ve daolayısı ile boş orsalara olan ilginin azalması, Yakın çevresinde izaydaş çöp fabrikası bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 424,96 m2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir. Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Haciz/İpotek şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/40467 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR