KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Deretepe'de 555 m² arsa hissesi icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181669
Şehir : Kocaeli / İzmit
: 555

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/363 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,400 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.08.2020 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
8. İCRA DAİRESİ
2018/363 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


1 no'lu taşınmazın kaydı ve özellikleri :Kocaeli İl, İzmit İlçe, 154 Ada, 5 Parsel, Ş.DERETEPE Mahalle/Köy, arsa adlı taşınmaz 167/555 HİSSESİ satılacaktır.
Kocaeli İzmit Belediyesi İmar sınırları içerisindedir.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Etrafında yoğun işyeri ve konut türü yapılar mevcuttur.Alım satım kabiliyeti iyidir. Ulaşım imkânı iyidir. Turan Güneş Caddesine 2. Parsel konumundadır. İzmit Şehir Merkezine 5 km mesafede yer almaktadır.Parsel jeolojik açıdan az meyilli ve inşaat yapmaya elverişli alandadır.Parsel boş arsa görünümündedir.Parsel 3194 sayılı imar kanununun 18. Madde uygulaması görmüş imar parselidir ve arsa niteliğindedir, imar paftasına göre parselin terki yoktur.Taşınmaz Kandıra Yoluna, Şehirlerarası Otogara ve Anadolu Otoyolu Gişelerine yakın konumdadır. Turan Güneş Caddesine yakın mevkidedir, Parselin yakın çevresinde konutlar, eğitim ve sağlık kurumlan, alışveriş alanları, park alanları bulunmaktadır. Parsel boş arsa görünümünde olup jeolojik açıdan az meyilli ve inşaat yapmaya elverişli alandadır, parsel üzerinde çeşitli cins ve sayıda ağaçlar bulunmaktadır. Parsel imar yolu olan Dağçiçeği yoluna cephelidir.
Adresi : Yeşilova Mah. Dağçiçeği Sokak arsa İZMİT/KOCAELİ
Yüzölçümü : 555,00 m²
İmar Durumu : İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.04.2018 tarihli imar durum yazısına göre 154 ada 5 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanında" kalmaktadır.
Kıymeti :200.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 30/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/363 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR