SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Seferihisar'da arsa icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011003
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : ULAMIŞ MAH. / SEFERİHİSAR
: 999
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/404 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
549,962 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/404 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın tapu kaydı , imar durumu , adresi ve önemli özellikleri :
Tapu Bilgileri : İzmir İli Seferihisar İlçesi Ulamış Mahallesi Ağa deresi Mevkii 129 ada 5 parselde bulunan 999,93 m2 yüzölçümlü “arsa” niteliğinde taşınmazdır.
İmar Durumu: Seferihisar Belediyesi tarafından sayın müdürlüğe verilen 18.09.2018 tarihli yazıda taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat taks: 0.15 kaks: 0.30 konut alanı olarak imarlı olduğu bilgisi verilmiştir.
Taşınmazın Adresi : Ulamış Mah. 1474/4 Sokak No: 5 Seferihisar İzmir
(Adres İzmir Büyükşehir Belediyesi Üç Boyutlu Kent Rehberinden alınmıştır.)
Taşınmaz arsa niteliğinde olup keşif tarihinde üzerinde betonarme temel ve zemin kat betonarme kolonları bulunmaktadır. Zemin üzerindeki betonarme yapıların bakımsızlıktan kaynaklı olarak betonunun oldukça yıpranmış, dontılarının korozyona uğramış olduğu tespit edilmiş olduğundan ekonomik değerleri yoktur. Taşınmaz ve taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine kuş uçuşu 7 km, Seferihisar-İzmir bölünmüş yoluna 1.2 km uzaklıkta olup toplu taşıma araçları ile ulaşımı zordur. Çevresinde 2-3 katlı müstakil konut binaları bulunmaktadır. Cephe aldığı 1474/4 sokak stabilizedir. Taşınmaz cephe aldığı yol kotundan takribi 5 m aşağı kottadır.
Kıymeti : 549.962,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/404 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR