ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Ödemiş'te mahkemeden satılık müştemilatlı arsa

ÖDEMİŞ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908821
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : BOZDAĞ MAH. / ÖDEMİŞ
: 1581
Yayınlandığı Gazeteler

ÖDEMİŞ KENT 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri
: İzmir İl, Ödemiş İlçe, 280 Ada, 18 Parsel, BOZDAĞ Mahalle/Köy, BOZDAĞ/ÇARŞI MEVKİİ Mevkii,
Taşınmaz içerisinde iki ayrı eski ev ile eklentileri ve muhtelif yaşlarda 15 elma, 2 kiraz, 9 vişne, 5 ceviz, 2 armut, 9 erik ve 1 kestane ağacı bulunmaktadır.
Parsel üzerindeki yapıların toplam alanı 208,00 M2.dir. Yol cephesinde bulunan ve taş malzemeden yığma tarzda imal edilmiş kargir yapının zemin katı depo ve tuvalet, ahşap merdiven ile irtibatlı 1. katı ise iki oda, mutfak ve antre şeklinde düzenlenmiştir.
Bitişiğinde bulunan diğer yapı ise; yine taş malzemeden yığma tarzda imal edilmiş olup, bu yapıya önce zemini depo, 1. katı salon ve banyo şeklinde düzenlenmiş yapının ilave edilmiş olduğu tespit edilmiştir. Ana yapının zemin katı kiler ve tuvalet olarak dışardan betonarme merdiven ile irtibatlı 1. katı ise iki oda, mutfak ve hal şeklinde düzenlenmiştir.
Parsel üzerindeki yapılar, elektrik ve içme suyu şebeke hattı ile belediye alt yap hizmetlerinden faydalanmakta ve keşif tarihi ile kullanılmaktadırlar.

Yüzölçümü : 1.581,33 m2

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 1-) İntifa hakkı ile yükümlü olarak satılıktır.
2-) Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Ödemiş Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi - Ödemiş Adalet Sarayı 3.Kat ÖDEMİŞ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 29/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR