MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Menderes'de arsa tapulu bina mahkemeden satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979652
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : ÖZDERE CUMHURİYET MAH. / ÖZDERE
: 390
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
723,928 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Özdere/Kurukemer mevkiinde kain tapunun 925 Ada, 11 Parsel'inde kayıtlı ARSA vasıflı taşınmazdır, orta mahallede bulunmakta olup karşısında ilköğretim okulu vardır, imarlı tek yola cephesi vardır, Kuşadası-Seferehisar karayolunun kara tarafında kalmakta, orta mahalle pazar yerine 70 m, ana kara yoluna 300 m, deniz kıyısına 600 m kuşuçumu mesafededir, ulaşım kolaylığı vardır, parsel üzerinde 112 m2 alana sahip tek katlı bina vardır, konut olarak kullanılmakta, üç oda mutfak ve banyodan oluşmaktadır, binanın dışı sıvalı ve badanalıdır, mutfak banyo , wc tabanları seramik kaplıdır, odaların tabanı karo, iç tavanlar pvc lambri, mutfak dolapları mdf lam, hazır mutfak, bina yaklaşık 20-25 yıllıktır, belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Orta Mah. 1195 Sk. No:8 Özdere/Menderes-İzmir
Yüzölçümü : 390 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, konut alanında kalmaktadır, yapılaşma koşulu; ayrık nizam, 2 kat, Taks:0.30, Kaks:0.60'tır.
Kıymeti : 723.928,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Yoktur.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
4- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
5-İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR