KINIK İCRA DAİRESİ

İzmir Kınık'ta 235 m² arsa icradan satılıktır

KINIK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181096
Şehir : İzmir / Kınık
Semt-Mahalle : POYRACIK MAH. / KINIK
: 235

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,125 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kınık İcra Müdürlüğü Kapı Önü-Kınık Hükümet Konağı Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KINIK
İCRA DAİRESİ
2019/13 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İzmir İli,Kınık İlçesi,Poyracık Mahallesi Köşkdüzü Mevki4132 parselde bulunan tamamı borçlu adına kayıtlı Tapuda arsa niteliğinde 235 m2 yüzölçümünde bulunan taşınmazdır.Taşınmaz Poyracık Mahallesi Poykın Sokak üzerinde bulunmaktadır.Taşınmaz ilçenin mahallenin nispeten kenar semtinde bulunmakta seyrek bir yapılaşma mevcuttur.Taşınmaz Mehmet Akif Ersoy caddesine 137 m,köşkdüzü Camine 200 m,Kınık Merkezine 2800 m ve Poyracık merkezine 650 m mesafededir.Taşınmaz halihazırda çevresi trapez saç ile çevrilmiş olup,üzerinde herhangi bir bina bulunmamaktadır.
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Belediyeden alınan bilgilere göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 2 katlı konut lanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 88.125,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kınık İcra Müdürlüğü Kapı Önü-Kınık Hükümet Konağı Zemin Kat -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ile İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan alakadarlara,İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur. ilan olunur. ilan olunur.23/06/2020(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR