İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karabağlar'da 188 m² arsa icradan satılıktır

İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129226
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : FAHRETTİN ALTAY MAH. / FAHRETTİNALTAY
: 188
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3218 ESAS
Muhammen Bedeli
:
188,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:45
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Z. Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
18. İCRA DAİRESİ
Dosya No : 2019/3218 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: İzmir İl, Karabağlar İlçe, 6001 Ada, 1 Parsel, FAHRETTİN ALTAY Mahalle/Köy, BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE SATIŞ KONU TAŞINMAZ; "İzmir ili, Karabağlar ilçesi, Fahrettin Altay mahallesi, 6001 ada, 1 parselde konumlu, arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tamamı 752 m2 olup satışa konu borçlunun hissesi1/4'tür. Borçlunun hissesi 188,00 m2'dir. TAŞINMAZIN ADRESİ: Karabağlar ilçesi, Fahrettin Altay mahallesi, 65/25, 65/16 ve 2/1 nolu sokakarın kesim noktasında yer almaktadır. İRTİFAK: Etibank Genel Müdürlüğü lehine 75 m2 yer üzerinde daimi irtifak hakkı vardır. İMAR DURUMU: bitişik nizam 2 kat konumlu"Ticaret alanı (T3)" olarak belirlenmiş ve bu alana ilişkin (çevresindeki konut alanlarında yaşayan halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik imalathane niteliğinde olmayan gayri sıhhi özellik taşımayan dükkan , market, kuaför, terzi gibi ticari üniteler ile ofis,büro, banka gibi hizmet birimlerin yer aldığı alanlardır. Bu alada konut yer alamaz.) şeklinde plan notu bulunmaktadır. Parsel tapu kayıtlarına göre arsa olup keşif günü de arsa olarak bulunduğu üzerinde her hangi bir yapı bulunmadığı görülmüştür. parsel mevcut durumu itibari ile üzerinde çam ve muhtelif ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmaz topografik olarak eğimli bir apıya sahip olup, geometrik olarak yamuk şekildedir. Tek ada tek parsel niteliğindedir. Parsel çevresi konut fonksiyonlu olarak gelişim göstermiştir. Taşınmaz Başöğretmen Atatürk İ.Ö. Okuluna 80 m, Cemil Midilli İ.Ö. Okuluna 310 m, Karabağlar 18 Nolu Aile Sağlığı Merkezine 310 m, Fahrettin Altay metro istasyonuna 700 m mesafededir. Belediye hizmetlerinden istifade tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir." şeklinde açıklanmıştır.
Yüzölçümü : 188 m2,
Kıymeti : 188.000,00 TL,
KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Z. Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3218 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR