İZMİR 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Karabağlar Bahar'da 185 m² arsa icradan satılıktır

İZMİR 6. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095043
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BAHAR MAH. / ZİNCİRLİKUYU
: 185
İmar Durumu : Ticari Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2016/12 Satış
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 11:05
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU S

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
6. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli , Karabağlar İlçesi, Bozyaka mahallesi 30348 Ada No, 4 Parsel de 185,00 m2 arsa olarak tapuya kayıtlı taşınmaz İzmir ili Karabağlar ilçesi Bahar mahallesi 2912 sokak no 11 Karabağlar -İzmir adresindeki boş arsadır. Parsel üzerinde her hangi bir bina muhtesat bulunmamakta boş arsa vasfında konumu ve ulaşım kolay olduğu tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu tespit edilmiştir.
Adresi : İzmir ili Karabağlar ilçesi Bahar mahallesi 2912 sokak no 11 Karabağlar -İzmir
Yüzölçümü : 185 m2
İmar Durumu : TİCK 'ticaret +Konut alanına ' isabet etmekte olup imar hattı tahakkukundan sonra Bitişik nizam , 4 kat konumdadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın beyanlar hanesinde Neriman Konakçının intikal ilişiği kesilmemiş olduğu yazılıdır.
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:05 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:05 - 11:15 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR