ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir ili Çeşme ilçesinde arsa icradan satılıktır

ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118827
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : GERMİYAN MAH. / ALAÇATI
: 200
İmar Durumu : Ticari Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 Satış
Muhammen Bedeli
:
697,892 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ BİRİNCİ KAT İHALE ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İlİ, Çeşme İlçesi , Germiyan mahallesi Köyiçi mevkiinde 230 Ada, 10 Parsel, nosunda kayıtlı Arsa vasfında 1073,68 M2 miktarındaki taşınmaz
Adresi : Çeşme Germiyan Mahallesi Gazi Mustafa Kemal caddesine cepheli konumdadır.
Yüzölçümü : 1.073,68 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Celbedilen imar durumuna göre taşınmaz 1/1000 ölçekli İzmir Çeşme Germiyan köyü uygulama imar planı kapsamındadır. Tercihli kullanım alanı (konut+ Ticaret) olarak planlanan alanda kalmaktadır. 1/1000 ölçekli İzmir Çeşme Germiyan köyü uygulama imar planı plan notları geçerlidir. Konut amaçlı birden fazla yapı yapılamaz ancak birden fazla bağımsız bölüm yapılabilir Tarım yada hayvancılık amaçlı yapılar ile gerekli müştemilatlar yapılabilir. Ticaret yapılması durumunda ticaret yapısı ve gerekli müştemilatlar dışında birden fazla yapı yapılamaz. ancak yapıda birden fazla bağımsız bölüm oluşturulabilir. ticaret olması durumunda bitişik diğer durumlarda mevcut yapılaşmaya göre çekme mesafelerini belirlemeye belediye yetkilidir.tüm yapılar emsal hesabına dahildir. toplam inşaat alanı 200 metreyi geçemez,yola terk işlemi yapılmadan uygulama yapılamaz. B-2 bitişik nizam TAKS= 0.40 KAKS =0.80 nispetinde 6.50 metre yüksekliğinde iki kat inşaat yapılabilir niteliktedir.
Kıymeti : 697.892,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ BİRİNCİ KAT İHALE ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR