İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova'da 2+1 ev ve 125 m² kümesi havi arsa icradan satılıktır

İZMİR 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180630
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : LAKA MAH. / BORNOVA
: 2863
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9266 Esas
Muhammen Bedeli
:
860,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:50
İkinci Satış Günü
:
22.10.2020 15:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
18. İCRA DAİRESİ
2019/9266 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Bornova ilçesi, Laka köyünde bulunan 575 parsel sayılı, tamamı 2.863.52m2 yüzölçümünde, tapu kaydına göre Ham Toprak vasfında bulunan taşınmazın hale hazırda-üzerinde Orkide sokakta 2 kapı nolu betonarme kolonlu,biriket duvarlı,üzeri düz tesviye betonlu, giriş holü, 2 oda,mutfak,wc, banyodan ibaret,iç kapı ve pencereleri ahşap doğrama,dış kapı ve pencereleri Pvc doğramalı, dışları demir parmaklıklı,yerleri karo taş kaplı, iç ve dış duvarları boya ve badanalı,mufakta banyo ve üstü ahşap mutfak dolabı, wc-banyoda lavabo,klozet ve duşyeri yer almakta,elektrik su tesisatı mevcut mesken tarzındaki 60m2 alanlı yapı, 4 kapı nolu yapı yığma tuğla duvarlı,çatısı ahşap malzeme üzeri kiremit kaplı,tek katlı,yerleri düz tesviye betonlu, iç duvarları sıvalı ve badanalı,dış duvarları sıvasız,125m2 alanlı,tavuk kümesi olarak kullanılan yapı, 6 kapı nolu yapı, yığma tuğla duvarlı,üzeri ahşap malzeme,üstü marsilya tipi kiremit kaplı,giriş holü, 2 oda,mutfak,wc,banyodan ibaret iç kapı ve pencereler ahşap doğrama dış kapı ve pencereler kısmen metal doğrama,yerleri karotaş kaplı, iç ve dış duvarlar badanalı,mutfakta banko altı ve üstü ahşap mutfak dolabı,wc-banyoda lavabo, klozet ve duş yeri mevcut, elektrik ve su tesisatı mevcut 90m2 alanlı yapı bir bütün olarak düşünüldüğünde halihazır durumu ulaşım ve taşıma imkanlarının mevcut oluşu, yol su, elektrik gibi alt yapı tesislerinden istifade edişi, tamamen yola cepheli oluşu, köy yerleşim alanı içinde yer alışı, 445 mt ilerisinde Laka Sadiye Erdemli İlk Öğretim okulu, 4-5 km mesafede Bornova ilçe merkezinin oluşu, taşınmaz üzerindeki yapıların iinşaat tarzı ve kullanılan malzemelerin teknik özellikleri,kullanılış şekli,alanı, yıpranma payları bir bütün olarak arsa ve üzerindeki yapıların serbest piyasa alım satım rayiçlerine göre toplam muhammen bedeli 860.000.00-TL.dir.
Adresi : İzmir ili Bornova ilçesi Laka köyü Orkide sokak No: 4
Yüzölçümü : 2.863,52 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekliimar planı dışında, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/25000 ölçekli izmir kentsel nazım imar planı içinde ve plan uygulama hükümlerinin 6.13 ve 7.2 md.doğrultusunda uygulama yapılacak sahada kalan imar durumlu.
Kıymeti : 860.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9266 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR