İZMİR 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova/Meriç Mahallesi'nde ticaret+konut imarlı boş arsa icradan satılıktır

İZMİR 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114931
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : MERİÇ MAH. / ÇAMDİBİ
: 130
İmar Durumu : Ticari Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1833 Esas
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
16. İCRA DAİRESİ
2019/1833 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Bornova ilçesi, Çamdibi mahallesi, Çamkule mevkii, 10897 parsel , 130,00 m² alanlı, Arsa genel niteliğindeki taşınmaz Mehmet Karagöz, tam hisse ile adına kayıtlıdır.Adresi=Meriç mahallesi, 5749 sk no :6 Bornova-İZMİR , Not:Boş arsa durumundadır. İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre, bitişik nizam, 2 katlı( B2) ,TM1(ticaret+konut), Ö.A.-2.1 alana rastlanmaktadır. Planlı alanlar tip imar yönetmeliği hükümlerine tabidir. Parselin Durumu :Parsele ait kadastral çap ve planı mahallinde zemine aplike edilerek , keşif mahallinde görünen kıymet taktirine konu taşınmazın parseli olduğu ve paftasına uygun olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede , belediye hizmetlerinden yararlanmakta, elektrik , su ve kanalizasyon şebeke hattı mevcuttur. Yerinde yapılan inceleme: Parsel üzeri boş olup, yapılaşma yoktur . Ulaşım 5747 caddeden 5749 sokağa girildiğinde 75 metre ileride solda parsele ulaşıyor.
Adresi : Meriç mahallesi ,5749 sk no :6 Bornova/İZMİR
Yüzölçümü : 130,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında , B(Bitişik) Nizam, 2(İKİ) Katlı, TM1(Ticaret+Konut) Koşullu alanında kalmaktadır. Planlı alanlar imar yönetmeliği'ne tabidir. Otopark yönetmeliğine tabidir. Ö.A.-2.1 alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. M. Gereği ilgililere tebligat yapılamaması halinde işbu ilan tebliğ hükmündedir

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1833 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR