ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İstanbul Çatalca'da 479 m² arsa mahkemeden satılıktır

ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079357
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : KALEİÇİ MAH. / ÇATALCA
: 479
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
719,100 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇATALCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çatalca Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından tapu kaydındaki yükümlülükleri ile birlikte satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Çatalca İlçesi Kaleiçi mahallesi Bağlar mevkii 326 Ada, 8 Parselde kain arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz Kaleiçi Mahallesi Öncel sokak üzerinde bulunmaktadır. Yaklaşık olarak Şair Necmettin Halil Onan Bulvar yoluna 120 metre, Saray-Vize asfaltına ise 230 metre mesafededir. Batı sınırı yol diğer sınırları şahıs parselleri ile çevrilidir. Etrafında bulunan şahıs parselleri üzerinde yer yer villa tarzı yapılaşmalar mevcuttur. Alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Taşınmazın üzerinde ekonomik öneme sahip bina, yapı ağaç vs bulunmamaktadır.

Yüzölçümü : 479,40 m² Hisse : TAM
İmar Durumu : 08/11/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planında Ön bahçe mesafesi 5,00 metre, yan bahçe mesafesi 4,00 metre, arka bahçe mesafesi h/2, TAKS:0,25, KAKS:0,50, ayrık nizam 2 kat uygulama koşuluna tabi konut alanında kalmakta olup, minimum ifraz şartı 1.000,00 m² , miminum cephe şartı 17 metre olduğu bahse konu parselin tapu alanı ifraz şartını sağlayamadığından ifrazı mümkün değildir.
Kıymeti : 719.100,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çatalca Adalet Sarayı Giriş Kat Çatalca İcra Müdürlüğü Önü Çatalca İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Hissedar alıcılar payları oranında tellaliye ücretine katlanırlar. Yine hissedar alıcılar satın aldıkları pay üzerinden KDV ödeyeceklerdir. POS cihazı bulunmadığından teminatların POS cihazından çekimi yapılamamaktadır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.İİK.nun 127.maddesine göre; satış ilanının birer sureti, borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapuya kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca, adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR