İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ataşehir'de 579m² arsa icradan satılıktır (1/5 hissesi)

İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911803
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / KAYIŞDAĞI
: 579
Yayınlandığı Gazeteler

TÜNAYDIN 08.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2007/10762 ESAS
Muhammen Bedeli
:
24,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 6. İCRA DAİRESİ

2007/10762 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1322 Parsel, KÜÇÜKBAKKALKÖY Mahalle/Köy, YENİ AÇILAN YOL Mevkii, 14 cilt, 1316 sayfa numarasında kayıtlı 579,00 m² yüzölçüme sahip taşınmaz bölge olarak İnönü mahallesinde, D-100 karayolunun 3000 metre kuzeyinde, Ulusu caddesine 150 metre mesafededir. Bu caddeden otobüs ve minibüs ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, başka da bir alternatif bulunmamaktadır. Toplu ulaşım acısından zayıf alternatifler içermekte, ayrıca çarşı-merkez konumuna bir miktar mesafededir. Yakın çevresinde Şehit Öğretmen mehmet Fidan İlkokulu yer almaktadır. Sosyo-ekonomik olarak orta-alt gelir grubuna hitap etmektedir.Arsanın bir cephesi Dereboyu sokakta bulunmakta olup arsanın tamamı Çamaşırcı Deresinin yatağında kalmaktadır. Bu yüzden çevresindeki arsalarla beraber inaşaat izni bulunmamaktadır. Park olarak değerlendirilmesi beslenen alanda Emsal 0.05 tir. Bu da burada yapılacak olan parka hizmet vermesi beklenen kafeterya vb. 29,00 m² lik tek katlı bir yapı oluşturma şansı doğacaktır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için kamulaştırma sorumluluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olduğu belirtilmiştir. Burada yakın zamandabir kamulaştırma ve bölgeyi düzenleme niyetinin çok canlı olmadığı manasını çıkarmakla beraber, böyle bir çalışmanın başlamış olsa bile kamulaştırma için ciddi bir miktar kaynağa ve zamana ihtiyaç olduğu açıktır. Tüm bu çalışmalar bittiğinde ise ağırlıklı olarak park alanı olarak değerlendirilecektir. Taşınmazın 1/5 i borçluya aittir.
Adresi : İnönü mahallesi Dereboyu sokak No:106 Ataşehir / İSTANBUL
Yüzölçümü : 579,00 m2
Hisse : 1/5
İmar Durumu : Ataşehir Belediyesinin 29/11/2017 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre; Ataşehir ilçesi, İnönü mahallesi, 1322 parsel, 22/02/2011-17/01/2012/09/04/2014 tt.li 1/1000 ölçekli Kayışdağı ve İnönü mahallesi revizyon uygulama imar Planı(nda, Kayışdağı Park Alanı'nda, kısmen de yolda kalmaktadır. Kayışdağı Park Alanı için plan notunda "Kayışdağı Parkı içinde kentsel kullanıma yönelik Sosyal-kültürel Tesisler (eğlence, dinlenme, kültür, spor, kreş vb.) ticari rekreasyon tesisleri (kafeterya, lokanta vb.) ve Park İdari Tesisleri yer alabilir. Bu tesisler proje aşamasında parkın yeşil kullanımı ile bütünleştirilecektir. Park alan içinde Emax:0.05'dir. Bu alanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanacaktır." denilmektedir. İstanbul 8. İdare Mahkemesinin Esas no: 2014/2344 ile Kayışdağı Parıkının kamulaştırma sorumluluğun İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olduğuna karar verilmiştir.
Kıymeti : 24.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2007/10762 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR