İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İnegöl/Süleymaniye'de arsa ve üzerindeki müştemilatları mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925794
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNEGÖL
: 1000
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Süleymaniye mh. 567 ada 167 parsel sayılı taşınmaz 1.000,00 m² yüzölçüme sahip olup, niteliği arsadır. Taşınmaz, güneyinde İstiklal Caddesinden, batısında Cihan Sokaktan, kuzeyinde ise Şehit Mustafa Pehlivanoğlu Sokaktan cephe almakta ve köşe parsel konumundadır. Tapu kaydında arsa olarak kayıtlı olması ile beraber üzerinde hali hazırda inşaat malzemeleri satışı yapan ticari bir firma faaliyet göstermektedir. Taşınmaz üzerinde İstiklal Caddesine bitişik tek katlı yığma olarak inşa edilmiş bir kısmı satış ofisi olarak kullanılan diğer kısmı büfe olarak kullanılan 105 m² taban alanlı yapı bulunmaktadır. Taşınmazın cephe aldığı İstiklal Caddesinde; Belediye alt yapı hizmetlerinin tamamı ile birlikte elektrik, telefon ve doğalgaz alt yapı şebekeleri tesis edilidir. Taşınmaz, toplu taşıma güzergahı üzerinde olup yakın çevresi içinde özel hastane, İnegöl İtfaiye Müdürlüğü ve Şehit Bekir Özcan Bölge Trafik Amirliği bulunmaktadır.
Adresi : Süleymaniye Mh. İstiklal Caddesi- Şehit Mustafa Pehlivanoğlu Sokak- Cihan Sokak (belirtilen cadde ve sokaklara cepheli- köşe parsel) İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 1.000,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı, blok nizam 3 kat (h max: 9,50 mt), ön bahçe: 5,00 mt, yan bahçe: 3,00 mt. Ruhsat aşamasında otopark şartı aranacaktır. 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Plan hükümlerine uyulacaktır.
Kıymeti : 1.550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR