İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İmamoğlu/Koyunevi Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910907
Şehir : Adana / İmamoğlu
Semt-Mahalle : KOYUNEVİ MAH. / SAYGEÇİT
: 593
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA 5 OCAK 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/28 ESAS
Muhammen Bedeli
:
41,565 TL
Birinci Satış Günü
:
22.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ

2017/28 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, 285 Ada, 7 Parsel, KOYUNEVİ Mahalle/Köy, arsa nitelikli taşınmaz ilçe yerleşim merkezinin doğu bölgesinde Adalet Mahallesinde, kaymakamlık ve adliye binasının kuşbakışı 575 metre kuzeyinde konumludur, bölge yeni yapılaşmakta olup yapı yoğunluğu düşüktür, göney bölgesi müstakil 1-2 katlı mesken nitelikli olarak yapılaşmış olup yakın komşu parselleri arsa niteliklidir ayrıca kuzey bölgesindeki taşınmazlar tarımsal niteliklidir, bulunduğu bölgenin teknik altyapısı kısmen tamamlanmıştır, yolu ham yol olup elektrik, su ve telefon altyapısına sahiptir, kanalizasyon altyapısı mevcut değildir, belediye ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır, parsel imar adasının köşe başında konumlu olup güney ve doğu cephelidir, üzerinde herhangi bir ağaç ve yapı bulunmamaktadır, sınırları açık olup çevresi ihata, çit vb araçlarla çevrilmemiştir, geometrik olarak dikdörtgen şekle sahip olup yaklaşık 29,90 metre- 20 metre cephe- derinlik ölçülerine sahiptir, düz eğimsiz arazi yapısına sahiptir.

Yüzölçümü : 593,79 m2

İmar Durumu : İmar durumunda konut alanında kalmakta olup TAKS:030, KAKS:0,90 kat sayıları, hmaks=9,50 metre ve yollardan 5 metre komşu ve arka bahçeden 3 metre çekme mesafesi ile yapılaşma şartlarına sahip olduğu kayıtlıdır.

Kıymeti : 41.565,30 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, 304 Ada, 5 Parsel, SAYGEÇİT Mahalle/Köy, arsa nitelikli taşınmaz ilçe yerleşim merkezinin batı bölgesinde Hürriyet Mahallesinde, devlet hastanesinin 300 metre göney batısında konumludur, bulunduğu bölge yeni yapılaşmakta olup yapı yoğunluğu orta düzeydedir, bölgede çok sayıda arsa vasıflı taşınmaz bulunmaktadır, yakın çevresi 1-2 katlı mesken nitelikli müstakil tipte yapılaşmıştır, bölge havadar olup çarşı merkezine uzak (kuşbakışı 1700 metre) ancak ulaşımı kolaydır. Bulunduğu bölgenin teknik altyapısı kısmen tamamlanmıştır, yolu ham yol olup, elektrik, su ve telefon altyapısına sahiptir, kanalizasyon altyapısı mevcut değildir, belediye ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır, parsel imar adasının ortasında konumlu olup kuzey cephelidir, üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamaktadır, sınırları açık olup çevresi ihata, çit vb araçlarla çevrilmemiştir, geometrik olarak dikdörtgen şekle sahip, ortalama 16,12 metre- 29,00 metre cephe- derinlik ölçülerine sahiptir.

Yüzölçümü : 466,41 m2

İmar Durumu : İmar durumunda konut alanında kalmakta olup emsal:1,60 kat sayısı, hmaks=serbest, yoldan 5 metre, komşu ve arka bahçeden 3 metre çekme mesafesi ile yapılaşma şartlarına sahip olduğu kayıtlıdır.

Kıymeti : 65.297,40 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/02/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/28 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR