İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İmamoğlu/Koyunevi Mahallesi'nde 419 m² arsa icradan satılıktır

İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965697
Şehir : Adana / İmamoğlu
Semt-Mahalle : KOYUNEVİ MAH. / SAYGEÇİT
: 419
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA 5 OCAK 18.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/217 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,698 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:50
Satış Yeri
:
İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İMAMOĞLU
İCRA DAİRESİ

2018/217 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, 285 Ada, 9 Parsel, KOYUNEVİ Mahalle/Köy, arsa nitelikli taşınmaz ilçe yerleşim alanının doğu bölgesinde Adalet Mahallesinde, Kaymakamlığın kuzey bölgesinde konumludur. Taşınmazın güney bölgesi meskun saha olup yeni yapılaşmaktadır. Taşınmaz Kaymakamlık ve Adliye binasına 800 metre, çarşı merkezine 1,5 km mesafededir. Bölge elektrik, su ve yol alt yapısına sahip olup belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç bulunmamaktadır, imar parseli niteliğindedir, kareye yakın şekle sahip olup 21,00 metre yol cephesi ve 20,00 metre derinlik ölçülerine sahiptir, topografik yapısı düzdür.
Yüzölçümü : 419,98 m2
İmar Durumu : İmar durumunda ayrık nizam 4 katlı konut alanında kalmakta olup yoldan 5 metre komşulardan 3 metre çekme mesafesi ile yapılaşma şartlarına sahip olduğu kayıtlıdır.
Kıymeti : 35.698,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR