IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır Merkez'de 503 m² arsa icradan satılıktır

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089233
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : MELEKLİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 503
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 23.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/198 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,540 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.IĞDIR İCRA DAİRESİ

2018/198 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Iğdır İl, Merkez İlçe, 205 Ada, 9 Parsel, MELEKLİ/NAMIK KEMAL Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu Arsanın jeolojik yönden zemin yapısı düzgündür, kıymet takdiri tarihi itibariyle üzerinde yapı bulunmamaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz Iğdır-Nahçivan uluslararası yoluna yaklaşık 150 metre,Anıt Müzeye yaklaşık 400 metre, Kyk yurtlarına yaklaşık 260 metre,Devlet hastanesine yaklaşık 800 metre,Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulu ve 75. Yıl Cumhuriyet ilkokuluna yaklaşık 1.650 metre mesafede,Iğdır merkezinde bulunan Iğdır Belediyesi ve valilik Binalarına yaklaşık 3.700,00 metre mefafededir (mesafeler kuş uçumu olarak ölçülmüştür.) Iğdır'ın son yıllarda yeni yeni gelişmeye başlayan az yoğunlukta rağbet gören bir bölgesindedir.Belediye diğer kamu kurum ve kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır. (*Taşınmazın tam hissesi satılacaktır.)
Adresi : - -Yüzölçümü : 503,00 m2
Arsa Payı :- - İmar Durumu : Iğdır Belediye Bşk'nin 09/08/2018 Tarih ve -640/8512 sayılı yazısında belirtildiği gibidir.
Kıymeti : 90.540,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasını (a) bendi uygulamasına tabidir, Büyük ova alanında kalmaktadır. Ayrıca tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
NOT: İŞBU İLAN TEBLİĞ EDİLEMEYEN İLGİLİLERE İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/198 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Önemli Not: İş bu ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde müdürlüğümüzce karar verilerek yapılacak olan ilanların tüm ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır. Taşınmazların fiziki ve kadastro, tapu, imar ayıplarından memurluğumuz sorumlu değildir. İlan olunur.15/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR