IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır/Merkez'de 472 m² arsa icradan satılıktır

IĞDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092713
Şehir : Iğdır / Merkez
Semt-Mahalle : SÖĞÜTLÜ MAH. / IĞDIR
: 472
İmar Durumu : Toplu Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1513 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,200 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ-IĞDIR/MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. IĞDIR İCRA DAİRESİ

2018/1513 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Iğdır İcra Müdürlüğünün ilgili dosyasına sunulan bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Iğdır İli Merkez İlçesi Söğütlü Mahallesi Hamam mevkii 670 ada 5 parsel 472 m2 arsa nitelikli taşınmazdır.Taşınmazın kolaylıkla satılabilir pozisyonda olduğu m2 'sinin keşif tarihi itibari ile 350 tl olduğunu bilirkişi raporunda sunulmuştur.Iğdır Belediyesinden gelen imar durumu yazısında ayrık nizam 3 kat mesken alanına tahsisli olduğu ancak 18.md. imar uygulamasının mahkeme kararı ile iptal edilmiş olduğu yazmaktadır.
Taşınmazın değerine etki eden olumlu faktörler: 620. sokak ile Aras caddesinin kesiştiği köşe parsel olması ,ulaşılabilirliğinin iyi olması,yol cephesinin geniş olması,gelişmekte olan bir bölgede yer alması,1/1000 ölçekli imar planının 152-a-07-d-1-a paftasında ayrık nizam 3 kat mesken alanına tahsisli olması,Valilik ve Belediye binalarına çok uzak olmaması,Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Yüksel caddesine kuş uçusu yaklaşık 80 m mesafede olması tercih edilen bir bölgede yer alması,
Taşınmazın değerine etki eden olumsuz faktörler: 18.md. imar uygulamasının mahkeme kararı ile iptal edilmiş olması
Yüzölçümü: 472 m2

Kıymeti: 165.200,00 TL KDV Oranı: %18

1. Satış Günü: 22/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü: 19/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri: IĞDIR ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI IĞDIR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ-IĞDIR/MERKEZ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1513 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR