SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık üzerinde 4 katlı bina bulunan arsa

SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00378956
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 01.07.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10 satış
Muhammen Bedeli
:
369,540 TL
Birinci Satış Günü
:
03.08.2016 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2016 14:00
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ- ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SUSURLUK

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İli, Susurluk İlçesi, Yeni mahalle , 477 Ada No, 6 Parsel No, kayıtlıtaşınmaz tapu kayıtlarında ARSAolarak görülmekteisede, taşınmaz üzerinde4 katlı betonarmebina mevcuttur.

Zemin katta 71,50 m2 büyüklüğünde sıvalı- boyalı,elektiriği mevcut,taban döşemesi parçalı mermer olan bir adet dükkan,bir adetgaraj , bir adet kazan dairesibulunmaktadır, merdiven boşluğuda dahil olmak üzeredükkan, garaj ve kazan dairesininin toplam büyüklüğünün 125,04 m2' dir. Arsa üzerineinşaa edilen 1. 2. ve3 kat meskenlerin136,02 m2 büyüklüğünde olduğu, 1 salon 3 oda, mutfak, banyo ve WC'den oluştuğu, oda yer döşemelerininbirkısmının ahşap, bir kısmnın marley, bir kısmının laminentparke döşeme, ıslak alanlarınkaro- seramik kaplama olduğu, 1. katta bulunan dairenin banyosunda küvet, klozet, 2. ve 3. katta bulunandairelerin banyolarında duşakabin ve klozet bulunduğu, banyo yer ve duvarlarının tavana kadar karo- seramik kaplama olduğu,dairelerin pencerelerininPVC doğrama, banyo ve tuvalet kapılarınınPVC, diğer oda kapılarının ahşap doğrama olduğu,mutfaklar dolaplı olup, tezgahın mermer olduğu,ısınma sisteminin doğalgazlı olduğu tespit edilmiş olup, taşınmazlar III. sınıf B grubu yapı sınıfındadır.Taşınmazın teras kısmında 35 m2 büyüklüğünde bir kapalı alanın bulunduğu, bu kısmın 1 oda ve 1 alafranga tuvalet ve lavobadan oluştuğu,tavannın PVC lambri kaplama, taban döşemesinin seramikkaplama,kapı ve pencerelerinin PVC doğrama olduğu,elektrik ve suyunun mevcut olduğu, kapı ve pencreleri PVC doğrama, çatısı ahşap üzeri marsilya kiremit kaplı olduğu, III. sınıf A grubu yapı sınıfındadır.Satışa konu taşınmazşehir imar planları 1/1000 ölçekli50K IV-c imarpaftasındamesken sahasında kalmakta olup, bitişik nizam 5katlıinşaat nizamınamüsadelidir.Arsabedelinin87.040,00.- TL,arsa üzerinde bulunanyapı bedellerinin 282.500,80.- TL, taşınmazın toplam değerinin 369.540,80.- TLolduğu tespit edilmiştir.

Yüzölçümü : 174,08 m2

Cinsi : Arsa

İmar Durumu :

Kıymeti : 369.540,80 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 03/08/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 02/09/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ- ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR