MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut (çoklu satış)

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862551
Şehir : İzmir / Menemen
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1036 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2018/1036 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menemen ilçesi, Seyrek köyü, 808 Ada, 26 nolu parsel, sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Taşınmaz dikdörtgen forma yakın geometrik şekli bulunan tapu kaydında arsa vasıflı gayrimenkuldür. İmar parseli olup terki yoktur.Tek başına yapışabilir parseldir.Parselin kuzeyinde 21 parsel,güneyinde 1159 Sokak, doğusunda 25 parsel batısında 27 parsel bulunmaktadır.Taşınmaz orta eğimli topoğrafik bir yapıdadır. Taşınmaz kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz etrafını belirleyici bir işaret konulmamış olup boş arsa durumundadırlar. Taşınmaz Villakent Konut bölgesinde yer almakta olup yakın çevrelerindeki parsellerin boş olmaları nedeniyle teknik altyapıları yapılı değildir. Taşınmaz arsa vasıflı olup bağımsız bölümü bulunmamaktadır.
Adresi : Villakent Mahallesi,808 Ada, 26 nolu parsel Menemen/İZMİR
Yüzölçümü : 496,82 m2
İmar Durumu : Ayrık Nizam, Taks; 0,20, Kaks:0.40,2 kat Konut Alanı
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Menemen ilçesi, Seyrek köyü, 825 Ada, 22 nolu parsel,sayılı taşınmaz borçlu adına tam hisse olarak kayıtlıdır. Taşınmaz dikdörtgen forma yakın geometrik şekli bulunan tapu kaydında arsa vasıflı gayrimenkuldür. İmar parseli olup terki yoktur.Tek başına yapışabilir parseldir.Parselin kuzeyinde 21 parsel,güneyinde 13parsel, doğusunda 5 parsel batısında 1153 Sokak cephelidir.Taşınmaz orta eğimli topoğrafik bir yapıdadır. Taşınmaz kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz etrafını belirleyici bir işaret konulmamış olup boş arsa durumundadırlar. Taşınmaz Villakent Konut bölgesinde yer almakta olup yakın çevrelerindeki parsellerin boş olmaları nedeniyle teknik altyapıları yapılı değildir. Taşınmaz arsa vasıflı olup bağımsız bölümü bulunmamaktadır.
Adresi : Villakent Mahallesi,825 Ada, 22 nolu parsel Menemen/İZMİR
Yüzölçümü : 547,15 m2
İmar Durumu : Ayrık Nizam Emsal:0.40,2 kat Konut alanı
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1036 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR