TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kerpiç ev ve müştemilatı

TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874915
Şehir : Burdur / Karamanlı
Semt-Mahalle : KAĞILCIK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/216 Esas
Muhammen Bedeli
:
113,164 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEFENNİ
İCRA DAİRESİ
2016/216 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur İl, Karamanlı İlçe, 6970 Parsel, KAĞILCIK Mahalle/Köy, köyiçi mevkii Mevkii, parsel üzerinde iki katlı kerpiç ev, açık ahır ve gölgelik var, iki katlı bina 86,46m2 taban alanına sahip,zemin kat ve 1.kattan oluşan toplam 2katlı kerpiç bina konut olarak yapılmış,zemin kat depo,1.kat ise konut olarak kullanılmakta,binanın iç ve dış duvarları sıvalı,iç duvarları badanalı,binanın üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplı,çatı üzerinde güneş enerjisi mevcut,binanın avluya bakan cephe pencere doğramaları PVC,diğer doğramalar ahşap,zemin kat dış doğraması demir profilden,binada toplam 5.000,00TL lik iyileşme var,ahır konut binasına bitişik 227m2taban alanına sahip çelik çatı gölgelik şeklinde açık ahır binası var,Ahırın arka ve yan duvarları kerpiç,avluya bakan cephesi açık, çelik boru kolon üzerinde çelik çatı makasları oturtulmuş,üzeri oluklu sac travers çatı örtüsü ile kaplı,açık ahır ve depo olarak kullanılmakta,parseldeki gölgelik 48m2 taban alanına sahip çelik çatı gölgelik şeklinde yapı,çelik kolonlar üzerinde çelik çatı makasları oturtulmuş,üzeri oluklu sac travers çatı örtüsü ile kaplı,gölgelik basit atölye olarak kullanılmakta, arsa geometrik olarak düzgün,köy içerisinde hayvancılık içinde ideal büyüklükte olup, taşınmazın arsa değeri 61.144,00TL,bina,ahır ve gölgelik olarak toplam yapı değeri 52.020,40TL olmak üzere toplam 113.164,40TLdir.
Adresi : Kağılcık Köyü Köy İçi Mevkii Karamanlı / BURDUR
Yüzölçümü : 1.222,88 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 113.164,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 84,71 m2 kısmı yolu tecavüzlüdür ve Tarım reformu lehine uygulama alanı şerhleri vardır
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU Tefenni/BURDUR-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/216 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR