ÇEŞME İCRA DAİRESİ

İcradan satılık çeşmede 642m2 arsa

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00497577
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Çeşme icra müdürlüğü
Dosya No
:
2015/248 Talimat
Muhammen Bedeli
:
398,333 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2017 11:00
Satış Yeri
:
Çeşme adliyesi ihale odası çeşme/izmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇEŞME İCRA DAİRESİ
2015/248 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği,
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli Çeşme İlçesi Ilıca Mahallesi Kumluk mevkii 13 ada 96 nolu parselde kayıtlı ''arsa'' nitelikli taşınmazın 1/3 payı SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmazda 21/04/1976 tarihinde Çeşme Belediyesi tarafından konulmuş 10 yıl müddetli muvakkat inşaat şerhi bulunmaktadır. İmar Durumu '' 30/03/2015 tarih ve 502 sayılı imar durum belgesine göre kısmen ticaret ve konut alanında kalmaktadır. 3194 sayılı imar kanununun 16. maddesine tabidir'' şeklindedir. ''Taşınmaz Ilıca Mahallesi 5164 sokak Çeşme/İzmir adresindedir. 5164 sokağa cepheli arsa vasıflı taşınmaz olup üzerinde tek katlı betonarme kargir ev bulunmaktadır. Dışarıdan ve Çeşme belediyesindeki proje dosyasından inceleme yapılmıştır. Çeşme Belediyesinden 1976 yılında alınan inşaat ruhsatıyla 192 m2 kapalı alanlı mesken olarak inşa edilmiş olan taşınmaza inşaat ruhsatı alınan tarihte 10 yıllık süre ile muvakkat inşaat yapmak üzere ruhsat verilmiştir. Tapusunda muvakkat şerhi bulunmaktadır. Dört tarafı açık ve çim kaplı peyzajlı bahçe içerisinde bulunan meskenin dış doğramaları pvc ve ahşap kepenkli ön ve arka cephelerindeki terasların zemini mermer kaplamalı dış cephe serpme sıvalı çatışı ahşap ve kremit kaplamalıdır. Yerleşimin yoğun olduğu Ilıca merkezde ve Çeşme merkeze 6 km uzaklıkta bulunan taşınmaz denize ve plaja 250 m uzaklıktadır. Çarşı pazar alışveriş merkezlerine otellere yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olan taşınmazıa ulaşım kolaydır.
Adresi : Özelliklerde yazılıdır.
Yüzölçümü : 642 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.
Kıymeti : 398.333,33 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 10 yıl müddetle muvakkat inşaat şerhi.
1. Satış Günü : 06/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/03/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/248 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR