GENÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsası ile birlikte mesken

GENÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926333
Şehir : Bingöl / Genç
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / GENÇ
: 257
İmar Durumu : Özel Kullanım
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
162,321 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adliye Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GENÇ
İCRA DAİRESİ
2018/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bingöl İl, Genç İlçe, 190 Ada, 16 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Taşınmaz Genç Tapu Dairesinin 20/03/2018 tarih ve 616 sayılı Resmi Tapu Kayıtlarında Bingöl İli Genç İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 190 ada 16 parsel, 257 m2 alana sahip tek katlı bahçeli ev olarak görünmektedir. Tapuda arsa vasfındadır. Dava konusu taşınmaz ARSA ve EV'dir.
ARSA:Taşınmaz Bingöl İli Genç Belediyesi imar alanı hudutları dahilinde olup, her türlü belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Taşınmaz arsa vasfındadır. Taşınmaz Cumhuriyet Mahallesinde olup konumu itibariyle ön cepheli konumdadır. Taşınmaz Genç İlçesinin Ticari, ekonomik ve kültürel bakımdan üstün olan merkezlerine 1000 mt uzak mesafede olup bulunduğu ilçe merkezine yakındır. Taşınmaz kuşbakışı ilçe merkezine (meydan park) yaklaşık 300 mt mesafededir. Taşınmaz bulunduğu adanın üzerinde yoldan itibaren kuzeyden güneye doğru artarak yaklaşık harfiyat bulunmamakta, alan itibariyle düz mahalle içinde olup etrafında yeni yeni parseller ve inşaatlar yapılmaktadır mevki itibariyle yeni yerleşim yerleri oluşturmaktadır. Taşınmaz imar planında bulunduğu adanın imar planında ayrık nizam 4+1 kat yapılaşmaya müsait olduğu, kamulaştırma sonrası imar planında ise tamamının kamulaştırma alına içerisinde kaldığı ve komşu eşdeğer parsellerden caddeye cepheli olan taşınmazlar Ayrık Nizam 4+1 kat yapılaşmaya müsait ada içerisinde kalmaktadır.
EV: Taşınmaz Genç Tapu Dairesinin 20/03/2017 tarih ve 616 sayılı Resmi Tapu kayıtlarında 190 ada 16 parsel üzerinde 160 m2 alana sahip tek katlı evdir.
Adresi : Bingöl İli Genç İlçesi Cumhuriyet Mahallesi
Yüzölçümü : 257 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 162.321,49 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Adliye Yazı İşleri Müdürü Odası - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR