DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki yapılar

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804951
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : ALTINÇAĞ MAH. / DÖRTYOL
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3132 ESAS
Muhammen Bedeli
:
748724 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.08.2018 14:30
Satış Yeri
:
Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2017/3132 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Dörtyol İlçe, 298 Parsel, ALTINÇAĞ Mahalle/Köy, YENİYAPAN Mevkii, olan taşınmaz teknik altyapı imkanlarına kısmen sahip olup Belediye ve diğer kamusal hizmetlerden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde 3 adet yapı bulunmakta olup bu yapılar, tek katlı mesken, 2 katlı mesken ve depo nitelikli ve tek katlı basit yapıdır. Yapı alanları ve bu yapılara ait avlu alanı toplama yaklaşık, 1500 m²olup parselin kalan kısmı (yaklaşık 5000m² lik kısmı) kapama şeklinde narenciye bahçesi vasfındadır.
TEK KATLI MESKEN NİTELİKLİ YAPI; betonarme şekilde inşa edilmiştir. Bürt 130 m² net:100m² yüzölçümlüdür. Salon+3 oda+mutfak+hol+banyo+wc+kiler ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Zemini karo kaplamadır. Dış ve iç duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolapları vardır. Kapı ve pencereleri ahşap doğrama olup pencerelerde demir korkulukları vardır. Banyo ile wc'nin zeminleri ve duvarları kısmen seramik kaplamadır. Yapının yaşı 15-20 yaş aralığındadır. Yapının yaşı ile orantılı yıprandığı ancak kapı ve mutfak dolaplarının daha fazla yıpranmıştır.
İKİ KATLI YAPI; Yığma kagir şekilde inşa edilmiştir. Zemin katı mesken ve depo nitelikli olup toplam 170 m² dir. Mesken kısmı 40 yaş üzerinde olup kullanılmamaktadır. Depo kısmı tavuk kümesi olarak kullanılmaktadır. Üst katta (Zemin+1.katta) 2 adet mesken nitelikli yapı bulunmakta olup toplam brüt 330 m² net:270m² yüzölçümlüdür. Meskenlerin birisi 40 yaş civarı olup tavanı çatılıdır.Diğer mesken 15 yaş civarında olup betonarmedir.
TEK KATLI BASİT YAPI; depo niteliğinde olup 38 m² yüzölçümlüdür. Briket duvarlı olup tavanı ahşapçatı üzeri kiremit kaplamadır.
Taşınmazın narenciye bahçesi kapama şeklinde olup yaklaşık 5000 m² yüzölçümlüdür. 15-20 yaşlarında bakımlı mandalina ağaçlarından oluşmaktadır.
Adresi : Altınçağ Mah. Cennetli Cad.N.167 Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 6.500 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında;ayrık nizam 3 katlı konut alanı kullanımlı imar adalarına, yeşil alana ve imar yoluna isabet etmektedir.İmar adalarına isabet eden kısımları; 4898 m²dir.İmar adalaları; Taks:0,30, Kaks:0,90 katsayıları ve yoldan 5 metre komşulardan 3 metre çekme mesafesi ile yapılaşma şartına sahiptir.
Kıymeti : 748.724,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Konferans Salonu, Hükümet Konağı Zemin Katı, Dörtyol-Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR