SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749855
Şehir : Hatay / Samandağ
: 6000
Yayınlandığı Gazeteler

CEMRE 10.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/100 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
103040 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay ,

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/100 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Hatay İli Samandağ İlçesi Zeytunlu Mh. Zeytuniye Hiristiyan Mevkii 5626 parsel 1.zemin kat 47 nolu bağımsız bölüm kaydında işyeri-balıkçı tavukçu kasap nitelikli 6.000m2 yüzölçümlü olup tapu kaydında arsa vasfındadır. parsel üzerinde değerlendirmede zeytunlu mahallesi sınırları içinde yarı açık pazar yeri kapalı otopark ve belediye sosyal tesis alanı ve AVM olarak kullanılan binanın içerisinde yer almaktadır. imar alanında ticari alan yarı açık pazar yeri kapalı otopark ve belediye sosyal tesis alanı olarak planlanmıştır. parsel meskun alan içinde yer almaktadır. parselin halihazırdaki durumuna bakıldığında üzerinde bir adet yapı mevcuttur. belediyenin her türlü hizmetinden faydalanabilir durumdadır. 4A yapı sınıfına girmektedir. yaklaşık 5-10 yıllıktır. kullanılır vaziyettedir. zemin ve 2 normal kattan oluşan binanın zemin katında yer almaktadır. 5/2400 arsa paylı ve toplam 25,76m2'lik alana sahiptir.

Kıymeti : 103.040,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay ,

-----------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/100 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR