SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki kargir ev

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861803
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : KURFALLI MAH. / KÖYLER
: 1092
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/449 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
666,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/449 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 1660 Parsel, KURFALLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, KARGİR EV AHIR VE ARSASI Nitelikli Taşınmaz
Yüzölçümü : 1.092 m2
Taşınmazın Halihazır Durumu:Satışa konu taşınmaz Silivri İlçesi, Kurfallı Mahallesi, Köyiçi Mevkii, Üçgözlü Sokakta, tapunun 1660 parsel numarasına kayıtlı, Üçgözlü Sokaktan 4 dış kapı numarası alan1.092,00m2 miktarlı Kargir Ev Ahır ve Arsası vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Taşınmaz Silivri, Kurfallı Köyiçinde Üçgözlü Sokak cepheli konumda bulunmaktadır. Çevresinde konut ve tarımsal amaçlı kullanılan parseller bulunmaktadır.Keşif tarihi itibari ile parsel üzerinde: 80,00m2 taban alanlı tek katlı üç oda, antre-hol, banyo-WC mahalli bir adet kargir ev, evin zemin döşemeleri parke ve seramik kaplı, ahşap iç ve dış kapılı, PVC doğramalı, mutfakta sabit tezgah üzeri ahşap dolaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, normal soba ısıtmalıdır. 230m2’lik yığma ağır ve samanlık mevcuttur.Taşınmaz parsel Köyiçinde bulunmakta olup elektrik, su ve altyapısı mevcuttur. Düz bir topografyaya sahiptir.
İmar Durumu :Dosyasında bulunan Silivri Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilen imar durumu belgesine göre; Kurfallı Mahallesi 1660 parsel sayılı taşınmaz, 17.10.2014 tasdik tarihli Kurfallı Mahallesi Yerleşik Alanı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen yol alanında, kısmen Emsal:0.25, Ayrık Nizam 2 kat Konut Alanında kalmakta olup, yola terk işlemi yapılmadan uygulama yapılamamaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 666.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/449 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR