GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00734309
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : SELAHATTİN EYYUBİ MAH. / KARŞIYAKA
: 159
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/99449 ESAS
Muhammen Bedeli
:
436600 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/99449 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı :Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 1456 Ada, 264 Parsel, SELAHATTİN EYYÜBİ Mahalle/Köy, ÇAKIRBUCAĞI Mevkii,159 m2 yüzölçümlü arsa
Özellikleri:Taşınmazın tamamı borçluya aittir.Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de yerinde parsel üzerinde zemin + 1. Kat + 2. Kat olmak üzere toplam 3 katlı bir bina olduğu belirtilmiştir.3 katlı evin zemin katı dükkan olup, 1. Normal katı ve 2. Normal katları mesken olarak inşa edilmiştir. Zemin kattaki dükkanın taban kaplaması yapılmış olup, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Ön cephesinde demir daraba bulunmaktadır. Elektrik suyu mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır.1. Kat ve 2. Katlardaki meskenlerin her birinde 4 oda, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon bulunmaktadır. Odaların tabanları kısmen paladyen mermer ve seramik ile kaplanmıştır. Meskenlerin duvarları sıvalı ve yağlı boya yapılmıştır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. 1. Kat ve 2. Katlardaki meskenlerin elektrik suyu mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır. Evin 3 katının toplam inşaat alanı 500,00 m2 dir.Binanın elektrik ve suyu mevcut olup ,soba ile ısıtılmaktadır. Bina ortalama 16-17 yıllık olduğu belirtilmiştir.Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 3-4 km doğusunda bulunmakta olup,her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi genelde 2-3 katlı ve gecekondu şeklinde yapılaşmıştır. Taşınmazın ön güney cephesinde 63104 sokak geçmektedir. Taşınmaz G. Antep Büyükşehir Belediyesi 1 nolu Kırsal Terminalin yaklaşık 150-200 m güneyinde, Özel Sultana hastanesinin yaklaşık 250 m güney batısında bulunmaktadır.
Adresi : Selahattin Eyyübi Mahallesi , 63104 Nolu Sokak No:19 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 159 m2
İmar Durumu: İnşaat tarzı Avlulu nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 436.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/99449 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/01/2018

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR