SARAYKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve müştemilatı

SARAYKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887757
Şehir : Denizli / Babadağ
Semt-Mahalle : KELLECİ MAH. / BABADAĞ
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/554 Esas
Muhammen Bedeli
:
80,938 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
Sarayköy Kaymakamlık Binası Arka Bahçesi Sarayköy / Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYKÖY
İCRA DAİRESİ
2017/554 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Babadağ İlçesi, Kelleci mah. Köyiçi mevkii, 412 Ada, 3 Parselde kayıtlı arsa cinsindeki 415,00 m² miktarındaki taşınmazın tamamı, Satışa konu taşınmaz köy yerleşim alanında,kuzeyi yoldur. yol ile parsel zemin kotu arasında kot farkı vardır. tapu kayıtlarında arsa olarak görünen parse içerisinde tek katlı 2 adet ev ile bitişik tek katlı depo yapısı bulunmaktadır.
Parsel içerisinde bulunan 2 adet yığma kargir ev toplam 100 m² alana sahiptir. Dışı sıvalı ve badana boyalı olan yapılardan birinin yapısı kiremit kaplı, diğerinin ise saç kaplıdır. Halen oturulan yapıların pencereleri pvc giriş kapıları demirdendir. Yol kotunun altında kalan yapıların su basmanları yoktur. güneş enerjili su ısıtma sistemi bulunan yapıların ısınma şekli sobalı olup elektrik ve suyu bulunmaktadır.
Depo 30 m² alana sahip, biriketten yapılma sıvasız basit bir yapıdır. çatısı saç kaplı olan yapının kapısı yoktur. taşınmazın bu haliyle kıymeti takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 415 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imar planındadır. Ayrık nizam 2 kat Ön Bahçe 5 Yan Bahçe 3 şeklindedir.
Kıymeti : 80.938,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Sarayköy Kaymakamlık Binası Arka Bahçesi Sarayköy / Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/554 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR