TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve mesken

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873064
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5137 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi -SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2018/5137 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, Eskicami Mah. ,360 Ada, 65 Parsel,Sağlık Sokak , No:14 , Kurtbey İnşaat , Çağan evleri , B Blok , İç Kapı No:3 ,ana taşınmaz niteliği: Arsa , kat irtifaklı , Bodrum +zemin kat, 3 nolu dubleks mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Ana bina yeni inşa edilmiştir. Bodrum+Zemin+3 normal katlıdır. Apartmanda yaşam henüz başlamamıştır. Doğalgaz tesisatı mevcuttur. Zemin katı 68m2+bodrum katı 70 m2 olmak üzere dubleks meskenin toplam brüt kullanım alanı 138,00 m2'dir. Zemin katta salon mutfak banyo antre iç merdiven hacimleri , bodrum katta ise 2 oda , banyo, antre ve iç merdiven hacimleri mevcuttur. Daire dış kapısı çelik , pencereler PVC doğramadır. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle orta gelir grupları tarafından kullanılan bir yerleşim bölgesindedir. Yeni binadır yıpranması yoktur. Konum itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü sosyal imkanlardan istifade edecek konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 1.692,08 m2
Arsa Payı : 118/3064
İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planları içinde olup, Ayrık nizam 4 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi -SÜLEYMANPAŞA /TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5137 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR