DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (üzerinde tek katlı bir yapı vardır)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00806368
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : YALIKÖY MAH. / YENİHİSAR
: 704
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 18.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/600 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/600 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bir borçtan dolayı satışına karar verilen gayrimenkullerin satış ilanı ilgililerin adreslerine gönderilmiş olup, adreslerde tebliğ yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler içinde iş bu satış ilanı İlanen Tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 441 Ada, 2 Parsel, YALIKÖY Mahalle, Sulubatak Mevkii, arsa üzerinde tek katlı, Betonarme bir yapı bulunmaktadır. Tek katlı yapı takriben 100 m2 kapalı alana sahip olup, içi görülememiştir. Yapının bir kısmı market olarak kullanılmaktadır. Pencere ve balkon kapı doğramaları PVC malzemeden yapılmıştır. Mutfak dolapları ahşap suntalem malzemeden, tezgahı ise mermer malzemeden yapılmıştır.(Borçlunun 1/2 hissesi satılıktır)

Çevresel Özellikler: Yalıköy eskiden iyonlular tarafından ekilip biçilen tarım mesire alanı olarak kullanılmaktaymış. Kurtuluş savasından sonra Atatürk buraya yani Didim ve çevresine Selanik göçmenlerini, yani yöran halkını yerleştirmiştir. Buranın tarihi M.Ö. ye dayanmaktadır. Taşınmaz Yalıköy Yeni Camisine 50 m mesafededir. Köyde Cami ve ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köy Didim'e 7 km uzaklıktadır.

Adresi : Yalıköy Mahallesi DİDİM
Yüzölçümü : 704,07 m2
KDV Oranı : %18
Arsa Payı : 1/2 borçlu hissesi
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-2 katlı T.A.K.S:0,20, K.A.K.S:0,40 konut alanıdır
Kıymeti : 95.000,00 TL (borçlunun 1/2 hissesi bedeli)
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 13/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/600 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR