SİNANPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ile avlulu kargir ev, besihane (çoklu satış

SİNANPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811929
Şehir : Afyonkarahisar / Sinanpaşa
Semt-Mahalle : AKÖREN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 01.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/151 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
658073 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2018 13:20
İkinci Satış Günü
:
14.08.2018 13:20
Satış Yeri
:
Sinanpaşa Belediyesi Kantar Yeri (Belediye arkası) -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİNANPAŞA
İCRA DAİRESİ
2014/151 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sinanpaşa İlçe, Akören/Fatih Mah. Hamam Ardı Mevkii, 424 Ada, 8 Parsel (eski 746 parsel).Taşınmazın imar planı içerisinde kaldığı, E.0.50, Hmax 6.50 m olan 1788 m2 si lise, 1525 m2si ise terminal alanında kaldığı belirtilmiştir.Tapu kayıtlarında tarla vasfında olduğu belirtmiş ancak belediye imar planı içerisinde olan taşınmazın imar planında olması nedeniyle arsa vasfında olduğu, Afyonkarahisar-Antalya karayolunacepheliolduğu, Akören belediye hizmet binasına 850m. mesafede olduğu, taşınmazınmevcut durum itibariyle killi-tınlı toprak yapısına sahip, tuzluluk ve drenaj problemi olmayan, sulanabilir tarla vasfında tarım arazisi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde yulaf ekili olup, taşınmazın çevre parsellerinde yulaf ve silajlık mısır ekili olduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 4.700,52 m2
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 658.073,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/07/2018 günü 13:20 - 13:25 arası
2. Satış Günü : 14/08/2018 günü 13:20 - 13:25 arası
Satış Yeri : Sinanpaşa Belediyesi Kantar Yeri (Belediye arkası) -
------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sinanpaşa İlçe, Akören/Fatih Mah. Köyiçi Mevkii, 477 Ada, 32 Parsel (eski 2772 parsel). Taşınmaz tapu kayıtlarında avlulu kargir ev ve besihane olarak geçmektedir. Taşınmazın tamamı 1.821,30 m² olup, satışa konu borçlunun hissesi 1/2 = 910,65 m² dir. İmar durum planı incelendiğinde, taşınmazın imar planı içerisinde kaldığı, bitişik nizam 4 katlı E:040 olan konut alanında kaldığının belirtildiği, parselin Afyonkarahisar- Antalya karayoluna cepheli olduğu, karayoluna cepheli tek katlı 2 adet evinayrı olarak kullanıldığı, girişlerinin ayrı olduğu, ayrıca bu yapıların kullandığı depo ve besihane gibi binaların, evlerinbulunduğu avlu içerisinden ayrı ayrı kullanıldığının belirlendiği, Parsel üzerinde inşa edilmiş yapıların incelenmesi :Tek katlı yığma kargir 1.nci ev : Parselin kuzeyinde, Afyonkarahisar-Antalya karayoluna cepheli konumda inşa edilmiş, tek katlı ahşap oturtma çatılı ve kiremit örtülü,içi dışı sıvalı, dışı yeşil boyalı yağlı boyalı ahşap doğrama pencereli, kıymet takdir tarihinde kapalı oldn 101.00 m2 inşaat alanlı yapının mevcut olduğu, 1.nci Besihane : Afyonkarahisar-Antalya karayoluna cepheli parselin kuzeyindeki tek katlı 2.nci evin yan tarafından arka cepheye geçilen yolun sağında ( Parselin batısında) besihane olarak inşa edilmiş çelik çatı makaslı ve kiremit örtülü içi dışı sıvalı bir yapının mevcut olduğu, bu yapının 100 m2 lik kısmının kıymet takdiri istenilen 32 parsel nolutaşınmazda kaldığı dolayısıyla değerlendirmede bu 100 m2 üzerinden değer tespitinin yapılacağı, Basit depo : Parselin arka cephesinde ( batısında) çamur harçlı bağdadi yapı tazında taş duvarlı yıpranmış, ahşap çatı ve üzeri kiremit örtülü, odun- kömür deposu olarak kullanılmış 57 m2 lik bir yapının mevcut olduğu, Tek katlı yığma kargir 2.nci ev : Parselin güney tarafında yineAfyonkarahisar-Antalya karayoluna cepheli konumda inşa edilmiş, Karayolu tarafından geniş bir demir doğrama kapı ile avluya girişi yapılan ve evin girişi de parsel avlusunda yapılan, dış boyası kırmızı renk boyalı tek katlı ahşap oturtma çatılı ve kiremit örtülü, güneş enerji sistemli içi dışı sıvalı boyalı pvc doğrama pencereli elektriği ve suyu mevcut kullanılır durumdaki 113.00 m2
inşaat alanlı yapının mevcut olduğu, 2.nci besihane : 2.nci tek katlı evin malikleri tarafından kullanılan ve avludan girişi olan taş duvarlı ahşap çatı üzeri kiremit örtülü 143 m2 inşaat alanlı besihanenin mevcut olduğu, 3.ncü besihane : Yine 2.nci tek katlı evin malikleri tarafından kullanılan ve avludan girişi olan taş duvarlı ahşap çatı üzeri kiremit örtülü 166.00 m2 inşaat alanlı taş duvarlı, çelik çatı makaslı üzeri kiremit örtülü 3.ncü besihanenin mevcut olduğu, 4.ncü ahır-samanlık binası : 2.nci besihane ile evin arasında ahır, samanlık ve bir odası bulunan subasmanı taş duvarlı, üzeri tuğla duvarlı ahşap çatı üzeri kiremit örtülü, avludan kullanılan84 m2 lik bir yapının mevcut olduğu, İhata duvar. 2.nci evin karayoluna cepheli avluya girişin tuğla duvar ve demir doğrama kapı ile, ayrıca komşu 33 nolu parsel sınırının da tuğla duvarla toplam 22 m.lik kısmın ort. 1.50 m yükseklikte33.00 m2 lik ihata edilmiş olduğu, Arsanın incelenmesi : Belediye imar planı içerisinde olan düzgün bir topoğrafik yapısı ve yamuk geometrik yapısı olan arsanın herhangi bir ulaşım ve alt yapı sorunun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu, PO ile Memoil Akaryakıt istasyonları arasındaki Devlet karayoluna cepheli olan taşınmazın Akören belediyesine ve Akören eczanesine 500. M mesafede olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 1.821,30 m2
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 17/07/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 14/08/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Sinanpaşa Belediyesi Kantar Yeri (Belediye arkası) -
------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR