MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (Hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873082
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÇAYYAZI MAH. / MANAVGAT
: 750
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 Talimat
Muhammen Bedeli
:
285457 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 09:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/61 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi , Çayyazı mah. Hummazaltı mevki , 1990 ada , 2 parseldeki 752,00 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazın borçlunun 305/1504 hissesi satışa konudur. Satışa konu taşınmaz; Manavgat İlçesi, Çayyazı Mahallesi?nde, Şelale Caddesi?nin 50m kadar doğusunda, Musulu Camiinin 70m kadar doğusunda, Manavgat Irmağı ve 'Özel Şelale Öğrenci Yurdunun 500m kadar kuzeyinde bulunmaktadır. Taşınmaz Manavgat İlçesi, Çayyazı Mahallesi?nde, Şelale Caddesi?nin 50m kadar doğusunda, Musulu Camiinin 70m kadar doğusunda, Manavgat Irmağı ve 'Özel Şelale Öğrenci Yurdunun 500m kadar kuzeyinde bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 1.500m, Manavgat Devlet Hastanesine de 1.100m mesafede, Manavgat Şelalesine de 1.250m mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin kuzeyi ve güneyi yollar, diğer cepheleri ise komşu parsel ile çevridir.Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel, yakın çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel konumu itibari ile talep oranının düşük olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde, bir tanesi parselin kuzey cephesi üzerinde, bir tanesi de parselin güney cephesi üzerinde olmak üzere, toplam 2 adet yapı bulunmaktadır. Parselin kuzey cephesinde bulunan yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının zemin katı kısmen depo, dükkan vb. amaçlı olarak, kısmen de konut amaçlı olarak, üst katları ise konut amaçlı olarak tasarlanmıştır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen kepenk, büyük oranda da eski tip ahşap olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda eski ve yıpranmış bir görünüme sahiptir.Yapı yaklaşık olarak 650m² civarında inşaat alanına sahiptir. Parselin güney cephesinde bulunan yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının her bir katı konut amaçlı olarak tasarlanmıştır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda eski ve yıpranmış bir görünüme sahiptir.Yapı yaklaşık olarak 650m² civarında inşaat alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 752,00 M2
Arsa Payı : 305/1504
İmar Durumu : Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.03.2018 tarih ve E.5391 sayılı yazısına göre taşınmaz; Ayrık Nizam, 2 kat ve ‘’Konut Alanı’’ olarak imarlı durumdadır. Yazının devamında ’’Bahse konu taşınmaza ait Belediye arşivinde yapılan incelemeler neticesinde ruhsata ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmamıştır.’’ Denilmektedir.
Kıymeti : 285.457,29 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR