MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (Hisseli satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00832752
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : TAŞAĞIL MAH. / TAŞAĞIL
: 395
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ HABER 05.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/905 ESAS
Muhammen Bedeli
:
107,819 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2015/905 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 266 Ada, 1 Parsel, Taşağıl Mahallesi, 395,00m² yüzölçümü ile Arsa vasfında hisseli olarak kayıtlı olup borçlunun 1/2 (197,50m²) Hissesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde iki adet yapı bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan yapılardan, parselin doğu cephesinde bulunan yapı zemin kat seviyesinde, tek katlı olarak yapılmıştır. Yapının dış cephesi sıvasız taş duvar, cephe doğramaları kısmen kırılmış durumda olan eski tip ahşap, kısmen de plastiktir. Yapı oldukça eski ve yıpranmış bir görünüme sahip olup, depo vb. amaçlı olarak kullanılır durumdadır. Yapı yaklaşık olarak 50m² civarında zemin oturum ve inşaat alanına sahiptir. Parsel üzerinde bulunan yapılardan, parselin batı cephesinde bulunan yapı zemin kat seviyesinde, tek katlı olarak yapılmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen demir, kısmen de plastiktir. Yapının doğu cephesi konut, batı cephesi ise "Yıldız Market" ismi ile işletilen dükkan olarak kullanılır durumdadır. Ayrıca, dükkan olarak kullanılan bölümün batı cephesine sonradan demir direkler dikilerek, üzeri eternit malzeme ile örtülmüş, etrafı da plastik malzeme ile kapatılmış ve bu dükkan büyütülmüş durumdadır. Mimari projesine göre 51,60m² zemin oturum ve inşaat alanına sahip olan yapı, yaklaşık olarak 110m² civarında zemin oturum ve inşaat alanına sahiptir. Taşağıl 26 ada 1 parsel üzerinde bulunan yapıların çevresinde düzensiz dikilmiş, az bakımlı ve normalin altında verimli 7-12 yaş arası görünümde 2 yenidünya, 2 zeytin, 2 narenciye, 4 asma, 1 erik, 2 incir ağacı olmak üzere toplam 13 adet meyve ağacı mevcuttur. Manavgat Taşağıl Mahallesinde 395,00m² Arsa vasfında 266 ada 1 parsel numaralı parseldeki, borçlunun 1/2 (197,50m²) hissesinin değeri: 107.819,50TL'dir.
Kıymeti : 107.819,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaimolunur."
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/905 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR