ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (hisseli satış)

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823463
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : DÜZLERÇAMI MAH. / DÖŞEMEALTI
: 326
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ MANŞET 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1808 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
48900 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2017/1808 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, 398 Parsel, Düzlercamı Mahallesinde bulunan taşınmaz, imar planı içinde olduğundan arsa vasfındadır. Topoğrafik yapısı düzgündür. Düzlerçamı Mahallesinde, Ören Caddesinin ( batısında ) üzerinde yer Korkuteli – Antalya Duble Devlet Karayolunun kuzeyinde iç kısımda kalmaktadır. Korkuteli – Antalya Duble Devlet Karayoluna mesafesi yaklaşık 350 mt dir. Bulunduğu yere elektrik ve su hattı getirilmiştir. Parsel üzerinde, borçluya ait hiçbir muhtesatının olmadığı, zeminde sadece arsa olarak hissesinin olduğu saptandı. 398 nolu parselin 1/ 5 Hissesinin, borçluya ait kısmı olan 326 m2 yer satılacaktır.
Yüzölçümü : 1.630 m2
İmar Durumu : Antalya Döşemealtı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05.06.2017 Tarih ve 831 / E.4373 sayılı cevabi yazısında; Antalya İli, Döşemealtı İlçesi Düzlerçamı Mahallesi, 398 nolu parsel, 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planlarında ; Bir kısmı A - 2, 0.40 inşaat alanı kat sayısı ile konut alanında, bir kısmı yol, bir kısmı park, bir kısmı 1.derece arkeolojik sit alanında kalmaktadır. Ancak zaiyat oranı yüksek olması imar uygulaması yapılamaması ve bölgede bulunan arkeolojik sit alanı sınırlarının Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından güncellenmesi sebebiyle yapılan koruma amaçlı imar plan çalışmaları devam etmektedir. Denilmektedir.
Kıymeti : 48.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1.) Kısmen 1– 3 Derecede Arkeolojik Sit Alanı İçerisinde kalmaktadır. (14.02.2005 - 1787 Yevmiye) Beyanı Vardır. 2.) Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığıdır. Beyanı Vardır.
1. Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1808 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. 12/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR