VAN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (hisse satışı)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873838
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / VALİMİTATBEY
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
403576 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
VAN ADALET SARAYI ZEMİN KAT 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2018/80 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, ŞEREFİYE Mahalle/Köy, 2326 Ada, 63 Parsel, taşınmazın üzerinde iki adet tek katlı yığma yapı mevcut olup, yapılar yaklaşık 16-20 yıllık olup yapıların toplam alanı 60 m2'dir ve yapılar depo vasfındadır. Parsel tapu kaydında ARSA olarak görünmekte olup, toplam alanı 495,35 m2 olup borçlunun hisse oranı 2/3'tür. Taşınmaz Cumhuriyet Caddesine, Van AVM'ye yakın ve yola cepheli, okul ve diğer resmi kurumlara yakın, belediye, su, kanalizasyon, temizlik, yol ve alt yapı hizmetleri ile elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz yoğun yapılaşma alanında bulunmaktadır.
Adresi : Van İl, İpekyolu İlçe, ŞEREFİYE Mahalle/Köy, 2326 Ada, 63 Parsel ARSA
Yüzölçümü : 495,35 m2 Satışa Konu Hisse Payı : 2/3
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planında kalmakta olup, bitişik nizam 6 kat şeklinde İMARLIDIR.
Kıymeti : 403.576,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI ZEMİN KAT 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - İPEKYOLU/VAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- İş bu ilanın İİK.127.md.si gereğince tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ niteliği taşıdığı tüm ilgililere ve alakadarlara ihtar ve ilan olunur. 05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR