GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (Hisse satışı)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855825
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BEYDİLLİ MAH. / DÜZTEPE
: 61
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 29.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/143024 Esas
Muhammen Bedeli
:
24672 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/143024 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz Hissesi; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Beydili Mah., Kerkez Mevkii, 3 Cilt, 205 Sayfa, 1230 Ada, 197 Parselde Kayıtlı, 157,00 m² Yüzölçümlü Arsa Vasıflı Taşınmazın borçluya ait olan 11/28 Hissedir. Hisseli taşınmazın vasfı tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de, parsel içerisinde arsa ilgili bir özelliğin olmadığı görülmüştür, parsel içinde genellikle kaçak olarak yapılaşma oluşmuş durumdadır ve parselin büyük bir bölümününde yol olarak kullanıldığı görülmüştür, parsel içindeki yapılaşmalar içindeki tüm araştırmalara rağmen borçluya ait herhangi bir yapıya rastlanmamıştır, muhtemelen borçlu hissesi ya yola terk edilmiş yada parsel içerisindeki boş olan yerler içerisinde olabileceği kanaatine varılmıştır ve bundan dolayıdır ki yanlızca borçlunun tapu kayıtlarındaki arsa payı hisse değeri değerlendirilecektir, taşınmaz şehrin güney-doğusunda bir kenar semt olan bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle kaçak ve ruhsatsız olarak yapılaşmıştır, taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanacak durumdadır.
DİKKAT : HİSSELİ TAŞINMAZ ARSA TOPLAMDA 157,00 M² ALANA SAHİP OLUP, YALNIZCA BORÇLUYA AİT OLAN 11/28 HİSSESİ YANİ 61,68 M²'Sİ SATILACAKTIR VE SATIŞ BEDELİ 11/28 HİSSE BEDELİDİR, YANİ TAŞINMAZIN TAMAMI DEĞİLDİR. (ALICI TAŞINMAZA BORÇLUYA AİT 11/28 HİSSE ORANINDA HİSSEDAR OLACAKTIR.)
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Beydili Mah. 66071 Nolu Sokak Üzerindeki Yol Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 61,68 m2 (11/28 Hisseye Düşen Kısımdır.)
Kıymeti : 24.672,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar Planında; Bitişik Nizam 2 Katlı Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Herhangi bir şerh beyan bulunmamaktadır. Taşınmazın borçluya ait hissesi dosyamızdan hacizlidir ve Taşınmazın borçluya ait hisse kaydı üzerinde başkaca icra dosya hacizleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/143024 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.17/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR