YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (hisse satışı)

YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811376
Şehir : Kayseri / Yahyalı
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 38 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
127729 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
YAHYALI BELEDİYESİ ESKİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU - SEYDİLLİ MAH. YAHYALI /KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YAHYALI
İCRA DAİRESİ

2018/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :
Tapu kayıt bilgilerine göre; Kayseri İli, Yahyalı İlçesi, Çiğilli Mah. 1095 Ada 9 Parsel'de kayıtlı 606,07 m² yüzölçümünde arsa nitelikli borçlunun 29521/60607 hisse sahibi olduğu taşınmaz olup, bilirkişi raporuna göre; arsa nitelikli ana taşınmaz paylı mülkiyete sahip olup, üzerinde yapı bodrum + zemin katlı ev olup, evin içerisi gezilememiştir, dışıradan yapılan gözlemde dış kapıları demir, pencereleri ahşap, iki adet balkonlu, beton tabliye üzeri çatısı olmayan 153 m² büyüklüğünde bodrumlu, 183 m² büyüklüğünde zemin katı ev olan bir konuttur, giriş cephesi yola bakmaktadır, çatısı olmayıp beton tabliye halindedir, arsa üzerinde bu yapıya ilaveten ayrıca dağınık bir şekilde ve bakımları yapılmamış değişik cinlerde ve sayıda toplamda 1859 TL değerinde meyve ağaçları bulunmaktadır, belediye cevabi yazısından taşınmazın imar planı içinde yer almakta, ayrık nizam 4 kat olarak imar hakkı bulunmakta, taşınmazın bulunduğu alanda İmar Kanunu'nun 18. maddesi uygulaması yapılmış olup, 1095 ada 9 parsel nolu taşınmazın imar uygulaması öncesi Kadastro Parseli 104 Ada 7 Parseldir, borçlu adına kayıtlı herhangi bir inşaat ruhsatı, yapı kullanım izin belgesi ve bir mimari projenin olmadığı bildirilmiştir. Tapuda arsa nitelikli taşınmazda borçlunun 29521/60607 hisse sahibi olduğu anlaşılmış olup, bu hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 127.729,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : YAHYALI BELEDİYESİ ESKİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU - SEYDİLLİ MAH. YAHYALI /KAYSERİ
B-) SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR